• 11 فروردین 1400
  • 36
رئیس دانشگاه در حاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی واسعی عنوان کرد؛

هشدار اوج گیری کرونا در غرب خراسان/ شیوع کرونا در سبزوار صعودی شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا طی روزهای اخیر وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان صعودی شده است.

 شیوع کرونا در سبزوار صعودی شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا طی روزهای اخیر وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان صعودی شده است.

به گزارش وبدا/ دکتر علیرضا مسلم در حاشیه بازدید ازمرکز آموزشی درمانی واسعی در گفتگو با وبدا اظهار کرد: آمار مبتلایان به ویروس کرونا طی یک شبانه روز گذشته در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۲۱ بیمار نسبت به روزهای نخست هفته جاری بیشتر شده‌اند.

وی افزود: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای آخر سال و همچنین تداوم این وضعیت در ایام تعطیلات نوروزی از عوامل افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بوده است.

رییس دانشگاه اضافه کرد:هم اینک از مجموع حدود ۶۰ بیمار بستری مبتلا به کرونا  ۱۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان واسعی بستری هستند و در صورت رشد فزاینده بیماران بستری کرونا در این دانشگاه، سبزوار وارد دوره اوج (پیک) چهارم کرونا خواهد شد.

دکتر مسلم گفت: در بین مراجعان سرپایی کرونا به اورژانس مرکز آموزشی - درمانی واسعی در هفته‌های اخیر موارد ابتلا به کرونا به صورت خانوادگی و گروه‌های سنی جوان‌تر مشاهده شده است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به این که کاهش رعایت پروتکل‌ها، عامل افزایش شیوع ویروس کرونا در سبزوار است بیان داشت: علاج این بیماری نه در  بیمارستان بلکه در محیط بیرون از آن است./آزاد

نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *