• 4 اسفند 1398
  • 2502
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

لزوم توجه جدی به توصیه‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا / انجام آزمایش به هیچ وجه به معنای ابتلای فرد به بیماری کرونا نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: افراد و همشهریان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ضمن رعایت بهداشت فردی توصیه‌های بهداشتی در این زمینه را جدی بگیرند.

 لزوم توجه جدی به توصیه‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا / انجام آزمایش به هیچ  وجه به معنای ابتلای فرد به بیماری کرونا نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: افراد و همشهریان برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ضمن رعایت بهداشت فردی توصیه‌های بهداشتی در این زمینه را جدی بگیرند.

وبدا سبزوار / دکترعلیرضا مسلم در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: تاکنون هیچ مورد مشکوک به کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگزارش نشده است در حالی که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلای به این بیماری به جد دنبال می‌شود.

وی با اشاره به  نظارت بر اجرای طرح‌های پیشگیرانه بیماری کرونا درمناطق تابعه دانشگاه ،افزود:مرکز آموزشی درمانی واسعی در سبزوار برای معالجه افراد مشکوک به کرونا پیش‌بینی شده است.

رئیس دانشگاه با اشاره به انتشار آزمایش فرد مشکوک در سبزوار در رسانه ها، خاطرنشان کرد: چنانچه از فردی آزمایش گرفته می شود به هیچ وجه به معنای مثبت بودن و و یا ابتلای فرد به بیماری کرونا نیست و اینگونه آزمایشات به صورت روتین و همیشگی در فرآیند کاری مراکز درمانی انجام می شود.

دکترمسلم ادامه داد: بیماری کرونا، قابل پیشگیری است، و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

وی، شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون را یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری خواند و تاکید کرد: زدن ماسک بر روی صورت به‌هیچ عنوان از اولویت‌های پیشگیری نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تب، تنگی نفس، سینه پهلو و سرفه را از علایم بیماری کرونا عنوان و تاکید کرد: رعایت بهداشت فردی، شستن مرتب دست‌ها با صابون یا استفاده از مایع ضد عفونی کننده،دست ندادن و روبوسی نکردن  و حفظ آرامش خود و پرهیز از نگرانی از اقدامات پیشگیرانه در کنترل بیماری کرونا ضروری است.

گفتنی است؛ شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از کشور چین آغاز و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شده اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *