• 13 خرداد 1403
  • 438

برگزاری جشنواره آموزشی شهید مطهری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

برگزاری جشنواره آموزشی شهید مطهری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با حضور مهندس تقی ربانی مشاور اجرائی معاونت آموزشی وزارت بهداشت

  برگزاری جشنواره آموزشی شهید مطهری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

سرپرست بودجه و اعتبارات و مشاور اجرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت

 اتفاقات خوبی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت دولت سیزدهم  رقم خورد

سرپرست بودجه و اعتبارات معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه با همت مجموعه وزارت بهداشت اتفاقات خوبی در معاونت آموزشی دولت سیزدهم در عمر سه ساله آن رقم خورده است.

به گزارش وبدا/ مهندس تقی ربانی در جشنواره آموزشی دانشگاهی شهید مطهری که در راستای تجلیل از مقام معلم و استاد در سالن دکتر سیادتی پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد، با درود بر روح پر فتوح امام راحل و شهدای خدمت، گفت: شهید آیت الله رئیسی در 33 ماه تلاش شبانه روزی، واژه و فرهنگی را به جامعه تزریق کرد تا خدمت یکی از مهمترین دستاوردهای ما در راستای دستیابی به اهداف بزرگ جامعه باشد.

 وی در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات معاونت آموزشی‌ وزارت بهداشت در دولت سیزدهم پرداخت و افزود: در ابتدای شروع به کار، ما با حذف ردیف و بودجه آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی توسط سازمان برنامه و بودجه روبرو بودیم که دو سال پیاپی تلاش شد تا این ردیف مجدد احیاء گردد که خوشبختانه امسال این موضوع با پیگیری های مداوم محقق و بازگردانده شد.

مهندس ربانی اظهار داشت: دومین اتفاق که اولویت اصلی دولت سیزدهم نیز بود، بهبودی امور رفاهی دانشجویان و اساتید دانشگاه های علوم پزشکی بود به همین منظور کمک هزینه تحصیلی کارورزان و دستیاران در این دوره به 8 برابر افزایش نسبت به گذشته رسید، که در تلاشیم برای نیم سال دوم این رقم نیز افزایش داشته باشد.

همچنین بحث گسترش رشته ها، کیفیت خدمات و اصلاح فرآیندها موضوع دیگری است که در این دوره محقق شد. در این زمینه 167 فرآیند و فعالیت اصلاح و ادغام شد که در نهایت 109 فرآیند احصاء و در معاونت آموزشی دانشگاه‌ها ترسیم و ارائه خدمت می نمایند.

مشاور اجرائی معاونت اموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: اصلاح چارت سازمانی و تشکیلات دانشکده ها نیز از دیگر موارد قابل پیگیری در دولت سیزدهم بود که در دست بررسی است، به لحاظ اینکه این چارت در اکثر دانشگاه ها، مربوط به 9 سال گذشته می باشد که با توجه به اینکه در این سالها اتفاقات چشمگیری چون توسعه رشته های تخصصی، PhD و توسعه تحصیلات تکمیلی صورت گرفته چارت سازمانی هیچ تغییر و تحولی تاکنون  نداشته است در حالی‌که ما در جذب هیئت علمی و اساتید به شدت دچار چالش هستیم.

وی افزود: یکی از اولویت هایی که در وزارت بهداشت به جد پیگیر تحقق آن هستیم اصلاح و به روز رسانی تشکیلات و چارت دانشگاه ها است که امیدواریم این مهم به زودی محقق گردد.

در ادامه دکتر سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: جشنواره آموزشی شهید مطهری هر ساله به منظور تجلیل از استادان عرصه آموزش علوم پزشکی و تقدیر از صاحبان فرایندهای آموزشی، استادان و دانشجویان نمونه آموزشی و سایر استادان منتخب برگزار می‌شود.

وی در ادامه به اهمیت مقام و جایگاه استاد و معلم اشاره و یادآور شد: خداوند باری تعالی اولین آموزگار خلقت و بعد پیامبران والاترین معلمین بشریت هستند چرا که باعث روشنگری و هدایت جامعه شده و اینگونه است که خداوند به مقام آموزگار ارج نهاده است.

دکتر عصارزاده معاون آموزشی دانشگاه نیز به منظور تجلیل از مقام استاد، از تمامی اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه که قلب تپنده مجموعه علوم پزشکی هستند قدردانی  کرد.

وی کسب مجوز راه اندازی دانشکده دندانپزشکی، ارتقای 17 عضو هیئت علمی دانشگاه، شروع و پیگیری پروژه های عمرانی دانشگاه (بلوک A و C) بعد از 13 سال و ....   را از جمله فعالیت های معاونت آموزشی دانشگاه در دولت سیزدهم بیان کرد.

وی به ضرورت راه اندازی مرکز آزمون جامع الکترونیک دانشگاه اشاره و گفت: جانمایی و تهیه نقشه این مرکز انجام و در آستانه عملیات اجرایی می باشد.

گفتنی است در پایان این جشنواره از صاحبان فرایندهای آموزشی برتر دانشگاه، اساتید نمونه آموزشی، اساتید دارای ارتقای رتبه علمی، دانشجویان نمونه آموزشی و برنده مسابقه مقاله‌خوانی و ترسیم نقشه مفهومی دانشگاه با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

 


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}