چاپ        ارسال به دوست

تجهیز آزمایشگاه

آزمایشگاه مرکز بهداشت جغتای تجهیز شد.

    روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای/ آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان جغتای به دستگاه های سل کانتر و اتوآنالایز تجهیز شد. این دستگاه ها با کمک مهندس سبحانی فر نماینده مجلس ، شورای اسلامی  و شهرداری شهرجغتای و پیگیری مستمر دکتر روستازاده رئیس شبکه بهداشت و درمان با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال تهیه گردیده است، که  با راه اندازی این تجهیزات بخش مهمی از نیازهای آزمایشگاهی شهرستان تامین شده است.

     دکتر روستازاده در گفتگو با خبرنگار وبدا گفتند: خريد دستگاه های سل کانتر جهت آزمایشگاه های مرکز ریواده ومحمدآباد واتوآنالايزر براي آزمایشگاه مرکز بهداشت و رفاه حال مردم تحت پوشش شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای ضروري بود. به گفته وي با نصب اتوآنالايزر، آزمايشات مورد نياز بيماران دياليزي، تالاسمي،هموفيلي وسلول های سرطانی درهنگام گرفتن خدمات درماني در آزمایشگاه مرکز بهداشت انجام مي‌شود و نيازي به اعزام بيماران  به آزمايشگاه‌هاي بيرون از شهرستان نيست.

     وي تصريح كرد: دستگاه اتوآنالايزر خریداري شده قابليت انجام 500 نوع تست مختلف و ذخيره 400 هزار جواب آزمايش را در بايگاني خود براي استفاده در موارد مورد نياز دارد. و اين دستگاه داراي برنامه كنترل كيفي و ذخيره كنترل‌هاي روزانه بوده و در پايان ماه مي‌تواند با چاپ نمودارهاي كنترل كيفي به صورت رنگي كمك بسيار بزرگي در راستاي تشخيص صحت جواب آزمايش كند.  وي يادآورشد: سرعت اين دستگاه كه قابليت انجام تست‌هاي بيوشيمي، ايمنولوژي وسطح دارويي را دارد، 250 تست در ساعت است . وهمچنین جهت کاهش خطاهای اپراتوری قابلیت انتقال نتایج آزمایشات به برنامه پذیرش وجواب دهی آزمایشگاه را به صورت مستقیم دارا می باشد.

     وی افزود: ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان با وجود تلاشهای انجام شده از سوی دکترمسلم ریاست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ومسئولان شبکه درآزمایشگاه های مرکز بهداشت شهرستان جغتای با بهره گیری از بروزترین و بهترین تجهیزات ونرم افزار اتوماسیون آزمایشگاهی موجود آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد.

     دکتر روستازاده در ادامه با تقدیر و تشکر از این عزیزان بهروزی ،سلامتی وسربلندی را برای آنها آرزونمودند، وافزودند؛ کمک خیرین به حوزه سلامت که نوید بخش آینده ای روشن جهت نظام سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای می باشد، انتظار می رود، خیرین و فعالان عرصه سلامت در راستای ارتقاء و تامین سلامت مردم منطقه گامهای مثبتی بردارند.ان شاءا...


١٠:٤٩ - يکشنبه ١١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٨٨٩١    /    تعداد نمایش : ١١٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: