• 20 فروردین 1402
  • 2030

رشد 50 درصدی بازرسی های دانشگاه در ایام نوروز

رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از رشد 50 درصدی بازرسی‌ها از مراکز تحت پوشش دانشگاه در ایام نوروز خبر داد.

 رشد 50 درصدی بازرسی های دانشگاه در ایام نوروز

به گزارش وبدا/ ابوالقاسم شمس آبادی در گفتگو با وبدا ضمن خداقوت و تقدیر از بازرسان دانشگاه اظهارداشت: اداره بازرسی همچون سنوات قبل بحث بازدیدهای نوروزی را در دستور کار قرار داد که امسال  این حوزه در کنار دیگر تیم های بازرسی دانشگاه شکوفاتر از قبل عمل کرد.
وی افزود: تیم اداره بازرسی دانشگاه از 24 اسفند 1401 لغایت 13 فروردین ماه سال جدید 24 مورد بازرسی از واحدهای مختلف بهداشتی و درمانی دانشگاه داشته که در این بازرسی ها میزان آمادگی بیمارستان ها، بحث توانمندی نیروها و تجهیزات پزشکی مورد سنجش قرار گرفت تا در ایام نوروز مشکلی در امرخدمت رسانی به مسافران و زائران حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) ایجاد نشود.
شمس آبادی ادامه داد: در بازدید از مراکز و ارزیابی بیمارستان ها مورد مهم بحث استفاده از نیروهای توانمند در بخش اورژانس بود که بعد از طرح موضوع و صحبت با مترون ها برنامه ها اصلاح و نیروهای زبده در تمام شیفت ها بکارگیری شدند.
وی گفت: همچنین در بازدید از پایگاه های اورژانس مشکلاتی در بحث تجهیزات مشاهده شد که نسبت به رفع مسئله اقدام گردید.در بازدید از مراکز درمان بستر نیز مشکلاتی چون عدم امادگی نیروها و کمبود پزشک محسوس بود که با هماهنگی معاونت بهداشتی دانشگاه دو پزشک به مرکز درمان بستر داورزن و خوشاب اضافه گردید که این امر موجب کاهش زمان رسیدگی به بیماران، جلوگیری از مشکلات پزشکی و رضایتمندی مراجعین در ایام نوروز شد.
رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه ادامه داد: اقدام بسیار خوبی که در ایام نوروز انجام شد بحث استفاده از همکاران دندانپزشک در مراکز درمان بستر بود که در سالیان گذشته حضور دندانپزشک فقط در سبزوار و به صورت آنکال بود که در نوروز 1402 دندانپزشک در شیفت صبح مقیم مرکز و در شب به صورت آنکال ارائه خدمت داشت.
وی  کمبودات دارویی را از دیگر مشکلات قابل پیگیری در بازدید از مراکز درمان بستر اعلام کرد و گفت: با هماهنگی صورت گرفته، معاونت غذا و دارو دانشگاه نسبت به حل کمبودات دارویی مراکز درمان بستر اقدام گردید.
شمس آبادی بازدید از داروخانه ها، حضور مسئول فنی و بررسی سیستم دارویار به جهت جلوگیری از تحمیل هزینه بر مردم، بررسی سطح بهداشتی آب آشامیدنی، مکاتبه با شهرداری جهت جمع آوری روان آب ها و ...  را از دیگر اقداماتی است که در بازدیدهای انجام شده توسط اداره بازرسی در ایام نوروز پیگیری شده است.

 {news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
{news-gallery}