دسترسی سریع
دوشنبه ٠١ مرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

به مناسبت هفته سلامت؛

نواخته شدن زنگ سلامت در مدرسه جهان تربیت جغتای

در دومین روز هفته سلامت با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان در مدرسه دخترانه جهان تربیت شهر جغتای زنگ سلامت نواخته شد.

  در دومین روز هفته سلامت با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان  در مدرسه دخترانه جهان تربیت شهر جغتای  زنگ سلامت نواخته شد.

 به گزارش وبدا/ موسی الرضا گفتی رئیس اداره آموزش و پرورش  شهرستان جغتای ضمن تبریک  هفته سلامت و خیرمقدم به مدعوین  اظهار کرد؛ امنیت و سلامت دو نعمت الهی هستند که به امانت در اختیار انسان ها قرار داده شده است، و بر همین اساس خداوند اجازه نمی دهد کسی سلامت دیگری و خود را به خطر بیاندازد.وی در پایان تغذیه مناسب، ورزش و تفریحات سالم، دوری از استرس را برای داشتن یک زندگی سالم توصیه کرد.

 سپس غلامرضا شرفی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای  با اشاره به آغاز هفته سلامت (۹ الی ۱۵ اریبهشت ماه) و شعار هفته سلامت (سلامتی برای همه با پزشکی خانواده)  به بیان اهمیت برنامه  پزشک خانواده  و نقش آن در سلامت خانواده  و جامعه پرداخت.

  وی در ادامه افزود: خود مراقبتی دانش آموزان می تواند موجب کاهش هزینه های دولت در بخش سلامت و افزایش ضریب تندرستی خانوارها باشد و در مسیر تحقق اهداف این خود مراقبتی، مراقبین سلامت، داوطلب سلامت معلمان و سفیران سلامت دانش آموزی در مدارس نقش بسیار مهمی دارند، و خوشبختانه با تعامل بسیارخوبی که بین اداره آموزش و پرورش و شبکه بهداشت در این شهرستان  وجود دارد، شاهد برنامه ریزی و اجرای حرکت های بسیارخوبی در این بخش هستیم.

 در پایان برنامه زنگ سلامت نواخته شد و از مراقب سلامت مدرسه و سه نفر از داوطلب سلامت معلمان و ده نفر از سفیران سلامت دانش آموزی با اهدا جوایزی از سوی شبکه بهداشت و درمان جغتای تقدیر  بعمل آمد.

 گفتنی است در حاشیه این مراسم بازدید از اتاق بهداشت مدرسه، کمپین اطلاع رسانی با موضوع تغذیه و سلامتی، ایستگاه سلامت و رسانه های آموزشی و پمفلت ها توسط مسئولین شهرستان انجام شد.

            گزارش تصویری؛


 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٢    / شماره خبر:  ١٦٣٥٦  / تعداد بازدید:  639

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: