دسترسی سریع
دوشنبه ٠١ مرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

ارائه خدمات درمانی به بیش از5هزار بیمار دیابتی درغرب خراسان

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

ارائه خدمات درمانی به بیش از5هزار بیمار دیابتی درغرب خراسان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: بیش از5هزار بیمار دیابتی درغرب خراسان تحت پوشش این دانشگاه قرار دارند که خدمات درمانی مورد نیازخود را با تعرفه دولتی دریافت می کنند.

به گزارش وبدا / دکتر داود سروش به مناسبت هفته ملی دیابت در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: طی سالهای اخیرافزایش شیوع بیماری دیابت در جهان،این بیماری رابه بزرگترین اپیدمی تاریخ تبدیل کرده است به طوری که سالانه چهارو نیم میلیون نفر به دلیل دیابت جان خود را ازدست می دهند.

وی افزود: درکشورماهم بیش ازپنج و نیم میلیون نفر از افراد بالای 25سال مبتلا به دیابت هستند که به عبارت دیگرحدود11درصد از جمعیت بالای25سال ازاین  بیماری رنج می برند.

معاون درمان دانشگاه اضافه کرد: با توجه به این مهم و درراستای آگاهی عموم هموطنانمان درباره دیابت و تاکید براهمیت مراقبت دیابت،22 لغایت28 آبان ماه همه ساله به عنوان هفته ملی دیابت نامگذاری شده است.

دکتر سروش گفت: امسال هم نیز هفته ملی دیابت با شعار "مراقبت دیابت، امروز بیشترازهمیشه" پیشگیری،دسترسی بهینه به درمان و مراقبت،آموزش و آگاهی رسانی، خود مراقبتی ؛ فعالیت بدنی کافی و تغذیه سالم رامورد تاکید قرار داده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ارائه خدمات به بیمارن دیابتی بیان داشت: بیش از5هزار بیمار دیابتی درغرب خراسان تحت پوشش این دانشگاه قرار دارند که خدمات مورد نیازخود را با تعرفه دولتی دریافت می کنند.

دکتر سروش افزود: این خدمات براساس گایدلاین های کشوری و در2 کلینیک تخصصی دیابت دانشگاه در شهرستان های سبزوار و جغتای به بیماران تحت پوشش ارائه می گردد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارتصریح کرد: ویزیت دیابتولوگ وپزشک عمومی و متخصص ، خدمات مراقبت زخم و مراقبت پای دیابتی،آموزش به بیمار و مشاوره در محل کلینیک های دیابت و سایر ویزیت ها و مشاوره های مورد نیازبیماران مانند قلب و عروق،چشم،فوق تخصص کلیه، ارتوپد به صورت ارجاع به سایرمراکز تابعه دانشگاه انجام می شود./آزاد       

 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ٢٤ آبان ١٤٠٠    / شماره خبر:  ١٣٨٢٩  / تعداد بازدید:  1935

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: