دسترسی سریع
دوشنبه ٠١ مرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

مشارکت صد درصدی بهورزان غرب خراسان در مقابله با کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد ۳۱۲ بهورز در مناطق روستایی غرب خراسان علاوه بر ارایه خدمات مراقبتی و غربالگری، دستورالعمل‌های بهداشتی ویروس کرونا را به جامعه هدف ارایه می دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد ۳۱۲ بهورز در مناطق روستایی غرب خراسان علاوه بر ارایه خدمات مراقبتی و غربالگری، دستورالعمل‌های بهداشتی ویروس کرونا را به جامعه هدف ارایه می دهند.

به گزارش وبدا سبزوار/ دکتر فاطمه نوده همزمان با 12 شهریورماه روز بهورز ضمن قدردانی از خدمات بهورزان، در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: بهورزان به عنوان سربازان خط مقدم نظام سلامت به ویژه در این برهه زمانی که جامعه با ویروس کرونا روبروست، نقش بسیار حیاتی را در سلامت ‌جامعه‌ بر عهده دارند واز موثرترین نیروها در حفظ و ارتقای سلامت جامعه هستند.

وی با بیان اینکه بهورزان تاکنون نقش مهمی در تحقق دستاوردهای حوزه سلامت و ارتقای شاخص های بهداشتی داشته اند،افزود:دست یابی به کاهش مرگ و میر کودکان، پوشش صد درصدی واکسیناسیون،کاهش مرگ و میر مادران باردار از جمله دستاورد های نظام سلامت است که مرهون تلاش و خدمات دست اندرکاران حوزه سلامت به ویژه بهورزان می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد: هم اکنون 312بهورز در یکصد و 95 خانه بهداشت به ۲۲۵ هزار نفر از جمعیت روستایی و همچنین شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعلاوه بر ارایه خدمات مراقبتی و غربالگری، دستورالعمل‌های بهداشتی ویروس کرونا را به جامعه هدف ارایه می دهند.

دکتر نوده ادامه داد: در ایام همه گیری کرونا بهورزان در غربالگری و اطلاع رسانی وظیفه مهمی را بر عهده داشته و با تحت نظر قرار دادن وضعیت جسمانی افراد مستعد ابتلا به بیماری و شناسایی بیماران مبتلا، روزانه وضعیت آنان را ارزیابی و مشاوره های لازم را ارائه می‌کنند.

وی بیان داشت: همچنین بهورزان این دانشگاه برای ارتقای سطح دانش و تجربه خود نیز سالانه چهار مرحله در برنامه‌های آموزشی گسترش مرکز مدیریت شبکه‌های بهداشت و درمان سبزوار و جغتای شرکت می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارضمن قدردانی از زحمات کلیه پرسنل حوزه بهداشت به ویژه بهورزان درارائه خدمات،خاطرنشان کرد:امید است تا با همکاری و تلاش همکاران حوزه بهداشت در راستای تحقق اهداف نظام سلامت گام های موثری برداشته شود.           

گفتنی است؛ 37مرکز بهداشتی درمانی و ۱۹۵ خانه بهداشت به جمعیت 600هزار نفری ساکن شهرستانهای سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند

 

تاریخ درج خبر: پنج شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٩    / شماره خبر:  ١٢١٢٥  / تعداد بازدید:  4077

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: