دسترسی سریع
دوشنبه ٠١ مرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی تفسیر سوره احزاب در شبکه بهداشت و درمان جغتای

سوره احزاب ۷۳ آیه و هزار و ۳۰۷ کلمه، پنج هزار و ۷۸۷ حرف دارد و از نظر ترتیب نزول نودمین سوره قرآن است که در مدینه بر پیامبراکرم(ص) نازل شده است.

    روابط عمومی بیمارستان ولی عصر(عج) جغتای / با حضور پرسنل شبکه بهداشت و بیمارستان جغتای کارگاه آموزشی تفسیر سوره احزاب در ایام ماه مبارک رمضان در سالن اجتماعات برگزار گردید.

     با توجه به اهمیت سوره احزاب در شرایط کنونی حاج آقای وحدانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جغتای در مورد اینکه سوره احزاب ۷۳ آیه و هزار و ۳۰۷ کلمه، پنج هزار و ۷۸۷ حرف دارد و از نظر ترتیب نزول نودمین سوره قرآن است که در مدینه بر پیامبراکرم(ص) نازل شده است. احزاب به‌معنی گروه‌ها و دسته‌ها است و از ویژگیهای این سوره این است که دستورات مهم اخلاقی به مؤمنان از جمله تقوا، سخن نیکو و منطقی، اطاعت از خداوند و پیامبر، خودسازی، اصلاح اخلاقی و رفتاری در آن بیان شده است مطالبی را ارائه کردند. سپس در ادامه موضوعات این سوره شامل احکام فقهی از جمله، ارث، احکام خاص زنان، ازدواج، پیمان و میثاق موکد الهی با پیامبران، شایعات منافقانه، داستان صف‌آرایی و احزاب، احکام وظایف همسران پیامبر، داستان زینب همسر زید، معاد و رستاخیز مطالبی را بیان کردند. وی در ادامه به شرح نکات برجسته آیات پرداخته و به احکام مرتبط با روزه داری به سوالات حاضرین پاسخ داده و سپس آزمون تفسیر قرآن برگزار گردید و در پایان از افرادی که درطول جلسات تفسیر قرآن کریم به سوالات پاسخ داده بودند مورد تقدیر قرار گرفتند .

 

 

تاریخ درج خبر: يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١٠٢٦١  / تعداد بازدید:  831

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: