چاپ        ارسال به دوست

با حضور دبير هيأت هاي امنا دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور؛

سومین جلسه هيأت امنا دانشگاه علوم پزشكي سبزوار برگزار شد

رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: سومین نشست هيأت امنا دانشگاه با حضورنماینده وزیربهداشت و دبير هيأت هاي امنا دانشگاه هاي علوم پزشكي كشوربرگزار شد.

به گزارش وبدا / علیرضا قائمی فرد در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهارداشت: سومین جلسه هيأت امنا دانشگاه علوم پزشكي سبزوار در نشست مشترک هیات امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی خراسان رضوی با حضور دکتر نجفی خواه نماینده وزیر و دبیر مجامع و هیئت های امنا دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی ،نمایندگان وزارت،روسای دانشکده ها و دانشگاه های خراسان رضوی ،16 بهمن ماه در سالن جلسات وزارت بهداشت برگزارگردید.

وی با اشاره به اینکه اين جلسه با دستور كاراصلي رسيدگي به صورتحساب هاي مالي دانشگاه برگزار شد؛ افزود: گزارش پايش برنامه عملياتي ، صورت حسابرسي دانشگاه در سال 1396 به عنوان مهم ترين برنامه ها در اين نشست تشريح و بررسي شد كه در مجموع و با اتفاق نظر اعضاي هيأت امنا عملكرد دانشگاه در اين دو برنامه مثبت ارزيابی شد.

رئیس دبیرخانه هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: ارائه گزارش عملكرد اقدامات انجام شده،بررسی خواسته هاي اعضای هيأت امنا و دستورات مشترك و اختصاصي از دیگر برنامه هایی بود که در این جلسه عنوان شد.

اعضای هیات امناء باید به مصوبات و پیشنهاداتی دانشگاه ها و دانشکده ها نگاه علاج جویانه داشته باشند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در نشست مشترک هیات های امناء دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی خراسان رضوی گفت: اعضای هیات امناء باید به مصوبات و پیشنهاداتی دانشگاه ها و دانشکده ها نگاه علاج جویانه داشته باشند.

دکتر علیرضا مسلم با بابیان اینکه دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی استان خراسان رضوی هم افزایی بسیار خوبی با یکدیگر دارند و خواهند داشت، افزود: استقلال دانشگاه ها و دانشکده های استان در هیات امنا از مهمترین خواسته ها و برنامه هایی است که نگاه ویژه مسئولین و اعضای هیات امناء را می طلبد.

وی با اشاره  به اینکه باید تلاش شود تا در همه عرصه ها دانشگاه های علوم پزشکی در مسیر خدمت به مردم گام بردارند، خاطر نشان کرد: امید است تا با توجه ویژه مسئولین، هیات امناء بتواند به رسالت واقعی خودش جامعه عمل بپوشاند.

لزوم بازنگری مجدد باید در استقلال هیات امنای دانشگاهها و دانشکده ها

عضو هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر نشست مشترک هیات های امنای دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی خراسان رضوی تاکید کرد:  باید در استقلال هیات امنای دانشگاهها و دانشکده ها بازنگری های مجددی صورت گیرد.

دکتر جغتایی گفت: هیات های امنا به عنوان یکی از ارگان های مهم تصمیم گیری می توانند در اجرای هر چه بهتر برنامه های نظام سلامت نقش به سزایی داشته باشند.

وی افزود: اعضای هیات امناء باید از مقامات محلی و یا اعضای هیات علمی باشند تا اقدامات و تصمیات ثمر بخشی گرفته  شود.

عضو هیات امنا دانشگاه با بیان اینکه باید در استقلال هیات امنای دانشگاهها و دانشکده ها بازنگری های مجددی صورت گیرد،ادامه کرد: در حال حاضر اهداف و برنامه ها در جلسات مشترک هیات امنای استان با جلسات گذشته فاصله زیادی پیدا کرده است. 

دکتر جغتایی با اشاره به اینکه جلسات عمومی هیات امناء باید سالی یک بار و در راستای سیاست های کلی  کلان مناطق برگزار گردد،تصرح کرد: دانشگاهها و دانشکده ها باید هیات امنای مستقل و جدا داشته باشند تا از حمایت های محلی و منطقه ای برخوردار شوند.

هیات های امنا نقش موثری در کنترل هزینه های حوزه بهداشت و درمان دارند

مهندس سبحانی فرعضو هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر نشست مشترک دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی خراسان رضوی گفت:  هیات های امنا نقش موثری در کنترل هزینه های حوزه بهداشت و درمان دارند.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری ها و برنامه های جدیدی باید در هیات های امناء دانشگاهها و دانشکده ها لحاظ گردد، افزود: دانشگاهها و دانشکده ها می توانند با هیات امنا مستقل تصمیمات و اقدامات لازم را انجام  و در صدد رفع مشکلات موجود اقدام نمایند.

عضو هیات امنا دانشگاه با بیان اینکه هیات های امنا نقش موثری در کنترل هزینه های حوزه بهداشت و درمان دارند، اضافه کرد: برابر با قانون برنامه ششم واگذاری خدمات به بخش خصوصی باید در سرلوحه کار داشته قرار گیرد.

مهندس سبحانی فر اظهار کرد: الکترونیکی کردن پرونده ها باید در دستور کار قرار گیرد که این خود سبب کاهش چشگیر هزینه ها در حوزه سلامت کشور می گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه دکتر قاضی زاده هاشمی تحول بسیار عظیمی را در بخش سلامت کشور به وجود آورده است،امید است تا با همکاری ها و توانمندی های دکتر نمکی، بخش بسیار مهمی از مشکلات موجود در حوزه سلامت را برطرف نماییم و رضایتمندی مردم را به همراه داشته باشیم.  

گفتنی است؛ نشست مشترک هیات امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی خراسان رضوی برای دومین بار با حضور اعضای حقیقی هیات امنا در مقام استانی که توسط وزیر بهداشت تعیین شده اند برگزار گردید.

 


١٣:٠٩ - يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٧٧٦    /    تعداد نمایش : ١٦١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: