چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه خبرداد:

462 مورد تماس مردمی با مرکز اطلاع رسانی دارویی و سموم سبزوار

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از 462 تماس مردمی با مرکز اطلاع رسانی دارویی و سموم در شش ماهه نخست سال جاری خبرداد.

وبدا سبزوار /  دکتر ابوالقاسم ده نبی در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد:کارشناسان مرکز اطلاع رسانی دارویی و سموم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شش ماهه نخست سال جاری به462 مورد تماس مردمی،مشاوره و راهنمایی ارائه داده اند.
وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد تماس های ورودی مربوط به گروه سنی 2 تا 12 سال است، افزود: بیشترین تماس های مردمی با این سامانه در مورد شناسایی داروها، عوارض جانبی دارو، تداخلات دارویی، نحوه مصرف داروها و مقدار مصرف دارو است.
معاون غذا و دارو دانشگاه گفت: پاسخ به سؤالات دارویی،‌ ارائه اطلاعات لازم مربوط به کنترل موارد مسمومیت به گروه پزشکی،‌ بیماران مسموم و همراهان آنها و کمک به کاهش مراجعه بی مورد به مراکز درمانی و اورژانس ها با ارائه نمودن اطلاعات ضروری به صورت تلفنی از جمله فعالیت هایی است که در این مرکز انجام می گیرد.
 شهروندان گرامی می‌توانند با مرکز اطلاع‌رسانی دارو و سموم سبزوار به شماره 44011045 تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خودرا دریافت نمایند.


١٠:١٢ - پنج شنبه ١٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٩١٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: