چاپ        ارسال به دوست

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

آمادگی کامل اورژانس سبزوار در روزهای پایانی سفرهای تابستانی

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار از آمادگی کامل اورژانس 115 سبزوار در تعطیلات و ایام پایانی شهریور خبر داد و از هموطنان خواست با رعایت کامل نکات ایمنی به سفر بروند.

وبدا سبزوار /  دکتر علی شریفان روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت: با آغاز روز های پایانی تابستان و سفرهای زیارتی و سیاحتی و افزایش ترافیک و تردد در جاده‌های شهرستان ، جهت پیشگیری و افزایش آمادگی جهت پاسخگویی به حوادث احتمالی، اورژانس115 در راستای ارائه خدمات مطلوب و کاهش زمان حضور آمبولانس بر بالین مصدومان و مددجویان احتمالی و همچنین ایجاد امنیت خاطر مسافران و شهروندان در آماده باش کامل خواهد بود و با همکاری پلیس، هلال احمر خدمات مورد نیاز را ارائه خواهد کرد.

وی افزود: در این خصوص پایگاه های اورژانس بین جاده ای سبزوار با امکانات کامل و حضور پرسنل مجرب در مسیرها و مراکز درمانی مستقر هستند و کمک هایی را در صورت نیاز به حادثه دیدگان جاده ای خواهند کرد.

دکتر شریفان با بیان اینکه عوامل سازمان های امدادی از جمله آمبولانس و تکنسین های اورژانس 115 در طول مسیر سفر ، در ایجاد احساس آرامش و امنیت ، نقش بسزایی دارد افزود: در این ایام یک فروند بالگرد، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و بیش از 30 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه موتورلانس با 26 پایگاه اورژانس و استقرار آمبولانس ها در حاشیه محورهای مواصلاتی و مسیرهای پر تردد شهرستان سبزوار فعال است.

رئیس اورژانس سبزوار گفت : پاسخگویی به حوادث پر تلفات با رویکرد به نقاط حادثه خیز شهرستان و همچنین وجود تجهیزات و لوازم مورد نیاز در پایگاه‌های اورژانس 115 پیش بینی شده است و همچنین نیروهای امدادی نیز آماده ارائه خدمات درمانی به صورت شبانه روزی به مسافران و گردشگران هستند.

وی همچنین با اشاره به آماده باش کامل تمامی پایگاه های اورژانس برای خدمت رسانی به  عزاداران حسینی در دهه اول محرم افزود: با توجه به اینکه رسیدن به موقع نیروهای فوریت های پزشکی به محل حادثه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، از تمامی مردم درخواست می شود که مسیر رفت و آمد آمبولانس ها را باز نگه داشته و برای ارائه خدمات اورژانس، ما را یاری نمایند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی سبزوار در پایان با تأکید به مسافران توصیه کرد: بیشتر تصادفات در اثر خستگی و خواب آلودگی است که اغلب متأسفانه منجر به واژگونی می‌شود و رانندگان به محض احساس خستگی توقف کنند تا رفع خستگی صورت بگیرد.

 

 

تهیه و تنظیم گزارش: رضا آزاد


١٨:١٦ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٨٩٣٠    /    تعداد نمایش : ١٢٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: