چاپ        ارسال به دوست

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به 48 هزار نفر در طرح سلامت نوروزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به 48 هزارنفر در طرح سلامت نوروزی خبرداد.

وبدا سبزوار / دکتر علیرضا مسلم با اشاره به اجرای طرح سلامت نوروز از 25 اسفند ماه 96 اظهار داشت: در این مدت 48 هزار نفر از مسافرین و هموطنان از خدمات بهداشتی و درمانی در حوزه های تحت پوشش دانشگاه بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 31 هزار نفر در حوزه درمان خدمت دریافت نموده اند اظهار داشت: سه هزار و 564 ماموریت توسط اورژانس 115 در شهرستان های تابعه انجام شده که در مجموع به سه هزار و 890 مصدوم و بیمار خدمات درمانی ارائه شده است.

وی ادامه داد: 590 مصدوم سوانح ترافیکی توسط اورژانس 115 به مراکز درمانی منتقل شده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته و در این مدت بالگرد اورژانس هوایی با هشت سورتی پرواز منجر به امدادرسانی به 14 مصدوم حوادث جاده ای و 2 بیمار شده است.

دکتر مسلم گفت: در نوروز امسال هزار و622 نفر از مسافران و گردشگران به پایگاه های سلامت نوروزی مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه 52 درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه در این مدت 12 نفر در اثر سوانح رانندگی در محور های مواصلاتی شهرستان جان خود را از دست داده اند که این تعداد مشابه سال گذشته بوده است.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه از آغاز طرح سلامت نوروزی 23 هزار و 350 بیمار به اورژانس بیمارستان ها مراجعه کرده اند اظهار داشت: همچنین در این مدت  2 هزار و 400 بیمار در بیمارستان های تابعه بستری شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه 22هزارنفردر مراکز درمانی تابعه دانشگاه  به صورت سرپایی درمان شده اند تصریح کرد: 900 عمل جراحی اورژانسی و غیر اورژانسی در این مدت انجام گرفته که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد رشد داشته است.

دکتر مسلم ادامه داد : از آغاز طرح سلامت نوروزی  425 نوزاد در مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار متولد شده اند.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه 17 هزار نفراز حوزه بهداشت خدمت دریافت نموده اند بیان داشت: این خدمات شامل،ویزیت بیماران ، خدمات مامایی،واکسیناسیون کودکان و موارد حیوان گزیدگی، تزریقات، پانسمان،نمونه گیری جهت بررسی کم کاری تیروئید نوزادان و انجام آزمایشات مورد نیاز در مراکز جامع خدمات سلامت فعال در طرح سلامت نوروزی می باشد.

وی با اشاره به پلمپ 10 واحد متخلف در زمینه تولید و عرضه مواد غذایی در طرح سلامت نوروزی گفت: در این مدت 9 هزارو 471 بازدید توسط بازرسین بهداشت محیط انجام شده و 7 هزارو 193 کیلو گرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته معدوم شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.


٠٩:٠٨ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٨١٧٦    /    تعداد نمایش : ٨٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: