چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

توزیع بیش از 9هزار اقلام بهداشتی بین بیماران خاص وصعب العلاج / مورد فوتی ناشی از کرونا در بیماران خاص نداشته ایم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از 9هزار اقلام حفاظتی و بهداشتی بین بیماران خاص،صعب العلاج،پیوندی و سرطانی تحت پوشش این دانشگاه توزیع شد.

وبدا سبزوار / دکتر محمد نعمت شاهی ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با خبرنگاروبدا اظهارکرد: براساس تعریف وزارت بهداشت، چهار بیماری تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و ام اس جزء بیماران خاص و بیماری‌های متابولیک،سرطان، اتیسم، ای بی و سیستیک فیبروزیس نیز در گروه  بیماری‌های‌ صعب العلاج دسته‌بندی می شوند.

وی  افزود: در حال حاضرتعداد بیش از850 بیمار خاص،صعب العلاج و پیوندی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قرار دارند که خدمات درمانی و دارویی مورد نیاز خود را دریافت می نمایند.

معاون درمان دانشگاه  با اشاره به حمایت از بیماران خاص وصعب العلاج در ایام شوع کرونا،بیان داشت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا،بیش از 9هزار بسته حاوی اقلام بهداشتی و حفاظتی تهیه و به صورت رایگان دراختیاراین بیماران قرار گرفت.

دکتر نعمت شاهی ادامه داد: بسته های توزیع شده شامل ماسک،محلول ضدعفونی کننده دست و محتوای آموزشی بودند که در بین گروه هدف از جمله بیماران دیالیزخونی ،دیالیزصفاقی،هموفیلی،تالاسمی،ام اس،پیوند اعضا،ای بی، بیماران سرطانی و .. توزیع گردید.

وی اظهار کرد: با همکاری بیماران و اقدامات صورت گرفته، خوشبختانه،تاکنون هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا در بیماران خاص تحت پوشش دانشگاه در سبزوار و شهرستان های تابعه نداشته ایم.

دکتر نعمت شاهی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین در تامین تجهیزات درمانی مورد نیاز،اضافه کرد:با حمایت مسئولین و پیگیری های واحد اموربیماری های خاص در جذب مشارکت خیرین،تعداد 3 دستگاه دیالیز خریداری و به مراکز دیالیز تحت پوشش دانشگاه تحویل گردید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا بیان اینکه بیماران خاص وصعب العلاج،بیش ازبیماران دیگر نیازمند توجه هستند،خاطر نشان کرد: این دانشگاه برآن است تا با حفاظت مالی و ارائه خدمات باکیفیت ومطلوب، این بیماران جز رنج بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشند.


٢١:٣٤ - شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١١٨٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: