چاپ        ارسال به دوست

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

فعالیت بیش از600 پرستار درخط مقدم مقابله با کرونا در سبزوار

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: بیش از 600 پرستار در خط مقدم مقابله با کرونا، در مراکز درمانی سبزوار و شهرستان های تابعه از سلامت مردم مراقبت می کنند.

وبدا سبزوار/ مجتبی لعل ضمن قدردانی از خدمات جامعه پرستاری در مقابله با کرونا در گفتگو با خبرنگاروبدا اظهار کرد: پرستاران و تمامی کادر درمان بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار این روزها خالصانه جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا بطور شبانه ‌روزی و تا پای جان  تلاش می کنند که مایه افتخار است.

وی با بیان اینکه یکهزارنفرگروه پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مشغول به خدمت هستند،افزود:از این تعداد بیش از 600 پرستار،تکنسین اتاق عمل، بیهوشی و فوریت های پزشکی به طور مستقیم در درمان و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا مشغول به ارائه خدمت هستند.

مدیر پرستاری دانشگاه با اشاره به استفاده از ظرفیت افراد داوطلب جهت رفع کمبود نیروی مورد نیاز،اضافه کرد: طی سه ماهه اخیر و با شیوع کرونا بیش از 100 نیروی داوطلب از طریق فراخوان جهت مشارکت اعلام آمادگی که از این تعداد 50 نفر مشغول به  فعالیت شده اند.

وی با بیان اینکه در حوزه تحت پوشش دانشگاه خوشبختانه هیچ مورد فوتی ناشی ازکرونا در کادر درمان نداشته ایم،بیان داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون35 نفر از مجموعه کادر درمانی شامل پزشکان و گروه پرستاری به کرونا مبتلا و 65 نفر مشکوک به کرونا می باشند.

مجتبی لعل در ادامه با اشاره به توزیع تجهیزات حفاظت فردی در بین پرسنل مراکز درمانی،گفت: طی سه ماهه گذشته بیش از 400 هزار تجهیزات حفاظتی از جمله گان ضد آب،ماسک N95 و سه لایه،عینک ،شیلد و سایر اقلام لازم در بین پرسنل بیمارستان ها توزیع گردید.

وی افزود:همچنین با هماهنگی مسئولین دانشگاه تجهیزات حفاظتی موردنیاز کارکنان مراکز درمانی از طریق جذب مشارکت خیرین و صرف 800میلیون ریال هزینه توسط دفتر پرستاری خریداری و تحویل واحد های درمانی تابعه شد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوارراه اندازی نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا و برگزاری دوره های آموزشی عمومی را از دیگر اقدامات برشمرد و خاطرنشان کرد: امید است با تداوم همراهی و همکاری مردم در کنار خدمات ممتاز کادر بهداشت و درمان، به شکست کرونا نائل خواهیم شد./آزاد


١٢:١١ - دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١١٨٢٦    /    تعداد نمایش : ٩٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: