چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد؛

فعالیت 127 مدرسه مروج سلامت پنج ستاره در سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تعداد127 مدرسه مروج سلامت پنج ستاره با هدف ترویج و استقرار مفاهیم ارتقای سلامت در بین دانش‌آموزان درسبزوار فعالیت دارند.

 وبدا سبزوار / دکتر فاطمه نوده در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تعداد  875 مدرسه فعالیت دارند که مطابق استانداردهای وزارت می باسیت 20 درصد از مدارس تحت پوشش در برنامه مدارس مروج سلامت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه از این تعداد، 167 مدرسه در حوزه تحت پوشش در برنامه مدارس مروج سلامت قرار گرفته اند،افزود: طبق ارزشیابی های انجام شده، 127 مدرسه نشان پنج ستاره دریافت کرده اند که نسبت به سال تحصیلی گذشته بیش از 35 درصد ارتقا داشته است.

دکتر نوده اضافه کرد: انجام فرآیند ارزیابی و اعطای نشان براساس استانداردهای ارائه شده توسط وزارت آموزش و پرورش و بهداشت براساس برنامه جامع آموزش سلامت، ارایه خدمات بالینی در مدارس، سلامت محیط و بهبود تغذیه، تحرک فیزیکی و فعالیت بدنی در مدارس، ارتقای سلامت کارکنان، خدمات سلامت روان و مشاوره ای و مشارکت والدین و جامعه در برنامه های سلامت و تربیت سفیران سلامت انجام می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به ایجاد این مدارس با رویکرد توانمندسازی دانش آموزان در زمینه مراقبت از خود، فرهنگ خودمراقبتی و آموزش به همسالان،تصریح کرد: رسالت مدارس مروج سلامت در راستای ارتقای کیفیت زندگی این گروه سنی است که بر اقدامات پیشگیرانه منطبق با فرهنگ جامعه تاکید داشته و متناسب با جنسیت دانش آموز و مشارکت همه جانبه آنان ارائه می شود.

 


١٤:٠١ - پنج شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٦٨٣    /    تعداد نمایش : ٤٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: