دوشنبه ٠٧ آذر ١٤٠١
روز جهانی دیابت
۱۴ نوامبر مصادف باروز جهانی دیابت
روز جهانی دیابت بزرگترین کمپین آگاهی از دیابت در جهان است که هر ساله در ۱۴ نوامبر برگزار می‌شود. هدف از برگزاری روز جهانی دیابت که در سال ۱۹۹۱ توسط فدراسیون بین المللی دیابت و سازمان بهداشت جهانی راه اندازی گردید، ترویج اهمیت اقدام هماهنگ برای مقابله با دیابت به عنوان یک مسئله مهم بهداشت جهانی است.
 ١٥:٠٢ - دوشنبه ٢٣ آبان ١٤٠١ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
بادعوت از کارشناسان بیماری ها و محیط و بهورزان شهرستان صورت گرفت؛
برگزاری کارگاه آبله میمون و هاری در شبکه بهداشت و درمان داورزن
 ١٠:٤٨ - سه شنبه ١٧ آبان ١٤٠١ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
برگزاری جلسه هم اندیشی هفته دیابت
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار جلسه ای با حضور معاون فنی معاونت بهداشتی و مسئولان واحد های ستادی و با حضور نمایندگان اداره آموزش و پرورش، کلینیک دیابت و NGO دیابت در 169 آبانماه 1401 در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار گردید
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار جلسه ای با حضور معاون فنی معاونت بهداشتی و مسئولان واحد های ستادی و با حضور نمایندگان اداره آموزش و پرورش، کلینیک دیابت و NGO دیابت در 169 آبانماه 1401 در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتی برگزار گردید. در ابتدای جلسه آقای سید محسن مهری کارشناس مسئول بیماریهای غیرواگیر، آخرین اطلاعات و آمار مربوط به بیماری دیابت و شعار و اسامی روزهای هفته ملی دیابت و فعالیت های دانشگاه را ارائه دادند. ایشان شعار امسال را « با آموزش دیابت از آینده خود محافظت کنیم » بیان کردند و بر اهمیت نقش آموزش تأکید کردند. در ادامه جناب آقای دکتر عبداله زاده معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اهمیت موضوع و بیان آمارهای دیابت اهمیت اطلاع رسانی و آموزش گروه های مختلف را بیان نمودند. در ادامه حضار و مدعوین محترم به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و اقداماتی که امکان انجام دارند را بیان نمودند. مقرر گردید مصوبات جهت اجرا به واحد های ستادی و ادارات ارسال خواهد شد. امید است این همکاری های درون و برون بخشی در پیشگیری از دیابت و سلامت بیماران تأثیرگذار و مفید واقع گردد.
 ١٤:٤١ - دوشنبه ١٦ آبان ١٤٠١ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
برگزاری کارگاه آموزشی برنامه ملی ارزیابی و آموزش خانوار در برابر بلایا
کارگاه آموزشی برنامه ملی ارزیابی و آموزش خانوار در برابر بلایا جهت ناظران و مسئولین مراکز خدمات جامع سلامت سبزوار برگزار شد.
در این کارگاه آقای احمدی نسب معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه گفت باز آموزی دوره های آموزشی برنامه ادغام یافته مدیریت خطر بلایا در نظام شبکه جهت نهادینه کردن برنامه های مدیریت خطر بلایا در نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی اولیه (PHC) برای پزشکان وکارشناسان و کلیه شبکه های بهدشت و درمان در مهر ماه برگزار گردید.
 ١٤:٣٣ - يکشنبه ١٥ آبان ١٤٠١ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

فراخوان برگزاری مسابقه کتابخوانی صعود
معاونت فرهنگی دانشجویی با همکاری دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار می نمایند؛
 ١١:١٩ - شنبه ١٤ آبان ١٤٠١ - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>