چاپ    ارسال به دوست

 

 

جانشین سپاه قدس ‌:

تدبیر امام و رهبری سبب اعتلای فرهنگ مقاومت در منطقه شد

جانشین سپاه قدس گفت:تدبیر امام و رهبری سبب اعتلای فرهنگ مقاومت در منطقه شد.

به گزارش وبدا / مراسم  گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با حضور سردار سرتیپ مرادی جانشین سپاه قدس، فرماندهان ارشد نظامی، رئیس دادگستری سبزوار، هیات رئیسه دانشگاه  و خانواده های شهدا و دیگر مسئولان شهری در محل سالن جلسات فرهنگسرای امام رضا(ع) برگزار شد.

سردار سرتیپ مرادی دراین مراسم با بیان اینکه بازگو کردن خاطرات دفاع مقدس و شهر شهید پرور سبزوار با تقدیم بیش از دو هزارشهید در این راه و گرامیداشت هفته دفاع مقدس  یادآور خاطرات تلخ و شیرین این دوران است اظهار کرد:در بین حوادث بشری و بعد از حوادث تلخی که بر پیشوایان دینی ما گذشت هیچ حادثه ای ماناتر و ماندگار تر از دفاع مقدس سراغ نداریم.

وی با ذکر اینکه در دفاع مقدس، منویات، خودبینی و امتیازات مادی میان رزمندگان جایی نداشت بلکه تقوا، اخلاص و مجاهدت میان آنان وجود داشت نیز ادامه‌ داد: همه رزمندگان از مشهور شدن گریزان  بودند با اینکه جنگ یکی از مهم ترین حوادث برای هر کشوراست و معتقدیم اگر در جنگی عزم ملی یک ملت و تدبیر سردمداران به کمک نیاید خفت و تحقیر آن ملت از بالا ترین خسارت ها به مردم ملت هاست.

سردار سرتیپ مرادی  گفت:بی تدبیری سردمداران در جنگ های جهانی نشان دهنده خسارات به فرهنگ و شان ایرانی است اما در دفاع مقدس این ذلت با تدبیر ولایت مطلقه فقیه و به خدمت گرفتن عزم ملی ملت و با تقدیم بیش از 213 هزار شهید، ایثارگر و جانباز، این تهدید تبدیل به فرصت تاریخی بی نظیر شد و از دل آن جبهه ای به اسم مقاومت‌ برای تعلیم فرا جغرافیا و انقلاب اسلامی ایجاد شد.

جانشین سپاه قدس دفاع از دین و اسلام را نیز از دستاوردهای ارزش محور دفاع مقدس دانست و خاطر نشان کرد :خواص و نخبگان کشور باید نسبت به بزنگاه های تاریخی مهم و حوادث اخیر بصیرت داشته باشند. 

وی همچنین دانشگاه هارا نیز یکی از مراکز تربیتی مهم در هر جامعه ای عنوان کرد و افزود:لزوم پیوستگی با رهبری، ولایت پذیری و نه ولایت شعاری امروز آن چیزیست که بیشتر از هر زمانی احساس می‌شود. 

معاون آموزشی سپاه قدس پیروزی های جبهه مقاومت را با وجود توطئه سیاسی، امنیتی، نظامی و فرهنگی در منطقه را نیز زمینه ساز توسعه ارزش های انقلاب اسلامی در جنگ با داعش و استکبار در منطقه و کشورهای همسایه دانست و گفت:تجارب مهم در جنگ تحمیلی به کمک مقاومت گران آمد و شجره خبیثه جریان به وجود آمده را نابود ساخت و زمینه ساز نابودی نیروهایی شد که با پشتیانی آمریکا و اسرائیل حمایت می‌شدند. 

سردار سرتیپ مرادی با ذکر اینکه سبزوار شهر ولایت پذیر و ارزنده ای در راستای اعتلای ارزش های دفاع مقدس است بیان داشت :در راستای دفاع از ضروریات نظام لازم است که جوانان خودشان را درگیر یک حزب و یا گروه نکنند بلکه در تراز جمهوری اسلامی کار و عمل کنند و با استفاده از گنجینه مغتنم دفاع مقدس در خطوط درگیری و بدون واهمه در خط مقدم جبهه و در راستای  دلاوری های رزمندگان در دوران سپری شده بیشترین اثرگذاری را داشته باشند چرا که متاسفانه بعد از دفاع مقدس کوتاهی هایی صورت گرفت و از گنجینه تربیتی و معنوی دفاع مقدس به خوبی استفاده نشد. 

 جانشین سپاه قدس لزوم بصیرت افزایی متاثر از دوران دفاع مقدس را از  ضرورت های انجام گرفته توسط حوزه های علمیه و نهادهای نظامی و فرهنگی دانست و گفت:از هر زاویه ای به دفاع مقدس نگاه کنیم امتیاز است.مجاهدان و رزمندگان با وجود رشادت های عدیده در دوران دفاع مقدس بعد از سپری شدن آن زمان مورد بی مهری قرار گرفته اند و امروز انقلاب اسلامی در درون جغرافیای خود مظلوم است.

 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ٦ مهر ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٥٢٠٦  / تعداد بازدید:  809

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: