چاپ    ارسال به دوست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد؛

مثبت شدن 50 درصد از تست های کرونا در غرب خراسان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: عادی انگاری مردم در عدم استفاده از ماسک، شرکت در دور همی ها و تجمعات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی سبب خیز دوباره کرونا و مثبت شدن 50 درصد از تست های کرونا شده است.

به گزارش وبدا/ دکتر محمد سالاری در گفتگو با وبدا  اظهار کرد: متاسفانه روند رو به افزایش آمار بستری های بیمارستان، هشدارها برای ورود به پیک هفتم را تقویت کرده بطوریکه در رنگبندی کرونایی هم اکنون سبزوار در حالت نارنجی قرار گرفته و 45  بیمار در بخش کرونای بیمارستان واسعی بستری شده اند.
وی با بیان اینکه هر گونه سهل انگاری مردم منجر به گسترش این اپیدمی خواهد شد؛ افزود: متاسفانه علیرغم تاکیدات مکرر برای رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون، مردم هشدارها را جدی نمی گیرند. آمار بستری بیمارستان ها روز به روز در حال افزایش است، در صورتیکه مردم هشدارها را جدی نگیرند، تجربه تلخ موج های قبل تکرار خواهد شد.
دکتر سالاری  ضمن تاکید بر استفاده از ماسک، واکسیناسیون را بهترین راه کنترل ویروس کرونا برشمرد، اضافه کرد: پیک های قبل ثابت کرده که رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک رابطه تنگاتنگی با افزایش یا کاهش آمار بیماران کرونایی  دارد، لذا از تمامی شهروندان تقاضا داریم تا با رعایت اصول بهداشتی  و تزریق واکسن در کاهش چشمگیر بیماری نقش آفرین باشند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه سرعت سرایت این زیر سویه بسیار زیاد است، ضرورت  دارد تا مراقبت‌ها با جدیت افزایش پیدا کند، گفت: خوشبختانه مردم برای دریافت دز یادآور استقبال خوبی دارند ؛با توجه به اینکه تزریق دز یادآور الزامی است لذا نیاز است تا افراد  با مراجعه به مراکز واکسیناسیون نسبت به تکمیل دز یادآور اقدام کنند.

 

 

 

 

 

 

پنج شنبه ٦ مرداد ١٤٠١    /   ١٤٨٦١  /   298

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: