چاپ        ارسال به دوست

پیام معاون بهداشتی به مناسبت هفته جهانی محیط زیست

پیام معاون بهداشتی به مناسبت هفته جهانی محیط زیست

 

پیام معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان سبزوار به مناسبت هفته محیط زیست

 

محیط زیست، امانتی گرانسنگ و آسیب پذیر است که بی توجهی در پاسداشت آن، به قیمت جان و سلامت ما و نسلهای آینده تمام خواهد شد.

 این حقیقت ساده اما سهمگین در لابه لای زندگی ماشینی و تو در توی تصمیم های روزمره اقتصادی و اجتماعی ما فراموش می شود اما نیش تیز و دردناک خود را با آمار فزاینده روزهای آلوده هوایی که تنفس می کنیم و بیماریهای گوناگون ناشی از آلودگی هوا و آب و خاک، و آسیب های جسمی و مالی ناشی از بر هم خوردن موازنه در محیط زندگی به نمایش می گذارد.

باید باور کنیم که اگر تک تک ما محیط بانی هشیار برای مراقبت در بهره برداری خردمندانه و مسئولانه از منابع خدادادی ( اعم از آب، هوا، انرژی، خاک، گیاهان و جانوران) باشیم، محیط زیبای ایران عزیز که قطعه ای سحرآمیز از کره زمین است سالمتر خواهد ماند و مادر مهربان طبیعت، فرزندانی سالم و شاداب در دامان خود خواهد پرورد.

 از زحمات ارزشمند پاسداران محیط زیست که بدون شک در حوزه سلامت مردم به شمار می روند، صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم با فراگیر شدن قدردانی و امانتداری در مراقبت و شکر از نعمتهای فراوان خداوند و مهربانی در حق مادر طبیعت، حال این مادر مهربان بهبود یابد و بتواند مردم روزگار ما و نسلهای بعد را به خوبی در دامان سبز و زیبای خود بپرورد.

دکتر فاطمه نوده

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان سبزوار

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٠:٤٦ - دوشنبه ١٦ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٤٦٤٧    /    تعداد نمایش : ١٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: