چاپ        ارسال به دوست

پویش دیدار با سلامت با موضوع «پیشگیری از بیماری تب مالت» برگزار شد

مبین کفاش‌زاده دبیر انجمن علمی بهداشت عمومی دانشگاه در گفتگو با مفدا سبزوار گفت: پس از تجربه موفق پویش دیدار با سلامت با موضوع ویتامین دی این بار این پویش با موضوع پیشگیری از بیماری تب مالت به صورت گسترده در شهرستان جغتای برگزار گردید.

وی افزود: این پویش با همت مجمع خیرین سلامت سبزوار و گروه بهداشت عمومی و آموزش بهداشت و با همکاری انجمن علمی بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با موضوع پیشگیری از بیماری تب مالت در شهر جغتای و ۴۰ روستای آن شهرستان برگزار گردید.

دبیر انجمن علمی بهداشت عمومی دانشگاه با بیان اینکه تب مالت از جمله بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان می‌باشد اظهار داشت:  این پویش با هدف آموزش و پیشگیری از بیماری تب مالت برگزار شد.
دبیر انجمن علمی بهداشت عمومی دانشگاه ادامه داد: در این برنامه بیش از ۱۰ استاد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  و بیش از ۳۰ نفر از دانشجویان رشته‌های بهداشت عمومی، بهداشت محیط، پرستاری و پزشکی مشارکت و همکاری داشته‌اند.

کفاش‌زاده با اشاره به اینکه در ابتدا جلسه هماهنگی با حضور اعضای شورای اسلامی، دهیار و بهورز روستا تشکیل و نحوه آموزش تشریح شده است افزود: طبق گروه‌بندی صورت گرفته، اساتید و دانشجویان آموزش‌های خود را به شیوه‌های مختلف از جمله آموزش چهره به چهره از طریق بازدید از منزل و دامداری ها و همچنین آموزش های گروهی در مساجد و مداس با گروه های مختلف سنی انجام می‌دادند.

این دانشجوی رشته بهداشت عمومی بیان داشت: بیماری تب مالت با روش‌های مختلفی از جمله استفاده از لبنیات غیر پاستوریزه، محصولات دامی از قبیل گوشت و جگر، تماس پوست آسیب دیده  با دام و محصولات دامی و  از طریق تنفس قابل انتقال بوده و همچنین واکسیناسیون دام‌ها در پیشگیری از شیوع این بیماری موثر می باشد

گزارش تصویری این پویش را اینجا ببینید


١٣:١٦ - سه شنبه ١٧ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٤٣٣٤    /    تعداد نمایش : ٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: