چاپ        ارسال به دوست

کارشناس قرآن و عترت دانشگاه خبر داد:

ثبت‌نام در بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد تا ۱۵ آبان ماه ادامه خواهد داشت + راهنمای تصویری نحوه ثبت‌نام

به گزارش مفدا سبزوار، سکینه جمال‌آبادی کارشناس قرآن و عترت دانشگاه با بیان اینکه "تعریف سامانه واحد برای ثبت نام" از جمله تغییراتی است که در جشنواره امسال صورت گرفته است اظهار داشت: براین اساس این تغییر هر فرد علاقمند می‌تواند با مراجعه به لینک تعریف شده در نشانی سامانه جشنواره، برای خود پروفایل شخصی تعریف کند، رشته مورد نظر خود را انتخاب کند، منابع مربوط به رشته خود را از همین صفحه دریافت کرده و اثر خود را بارگذاری کند که در همین راستا سعی کردیم با تدوین یک راهنمای تصویری، تسهیل ثبت‌نام در جشنواره را برای شرکت‌کنندگان فراهم نماییم.

کارشناس قرآن و عترت دانشگاه اظهار داشت: جشنواره امسال شامل ۶ بخش و ۵۵ رشته در بخش های آوایی، معارف اسلامی، پژوهشی، فن‌آوری، ادبی و هنری خواهد بود و هر داوطلب می‌تواند در هر بخش یک رشته انتخاب نموده و یا به عبارتی هر نفر مجموعا در ۶ رشته می‌تواند شرکت نماید.

جمال‌آبادی با اشاره به اینکه  مهلت ثبت نام در این جشنواره تا  ۱۵ آبان ماه تمدید شده است افزود: به یاری خداوند برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای خواهد بود که بخش آوایی نیز از ۱۸ الی ۲۴ آبان ماه و به مناسبت هفته قرآن برگزار گردد.

تشریح بخش‌های جشنواره هدهد

کارشناس قرآن و عترت دانشگاه در توضیح بخش آوایی گفت: این بخش شامل ۱۵رشته: قرائت تحقیق - قرائت ترتیل- حفظ سوره انسان با ترجمه - حفظ ۱ جزء-  حفظ ۳ جزء - حفظ ۵ جزء - حفظ ۱۰ جزء- حفظ ۲۰ جزء - حفظ کل- اذان - دعا ومناجات خوانی- ترجمه خوانی - آیین سخنوری- همخوانی و تواشیح و ابتهال بوده و علاقمندان می‌توانند در آن شرکت نمایند.

جمال‌آبادی بخش معارفی را شامل ۱۲ رشته بیان کرد و ادامه داد: علاقمندان به این بخش نیز می‌توانند در رشته‌های: آشنایی با احادیث اهل بیت ( ع)- آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه - حفظ نهج البلاغه - آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه-حفظ صحیفه سجادیه- آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم-آشنایی با سیره معصومین ( ع)- حفظ موضوعی قرآن کریم- احکام-پرسمان معارفی-سبک زندگی قرآنی و نماز شرکت نمایند.

وی بخش فن‌آوری را نیز شامل ۴ رشته: ایلیکیشن‌های قرآنی- کانال‌های مجازی قرآنی- نرم افزار قرآنی و تولید سامانه بیان کرد.  

کارشناس قرآن و عترت دانشگاه در توضیح بخش پژوهشی نیز گفت: این بخش شامل ۵ رشته: مقاله‌نویسی- نقد کتاب- تلخیص کتاب- ایده شو ( ایده پردازی نو آوری قرآنی)  و تالیف کتاب خواهد بود که ثبت نام کنندگان در هر یک از بخش‌ها به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.  

جمال‌آبادی بخش ادبی این جشنواره را هم شامل ۵ رشته: شعر کلاسیک- داستان نویسی- نمایشنامه نویسی -و فیلم نامه نویسی عنوان نمود.   

وی از وجود ۱۴ رشته در بخش هنری ابراز خرسندی کرد و گفت: این بخش با رشته‌های: خوشنویسی به روش نستعلیق- خوشنویسی به روش ثلث- خوشنویسی به روش نسخ- نقاشی- عکاسی - معرق ومنبت- تابلو فرش- تذهیب- نقاشی خط – فیلم مستند- فیلم کوتاه داستانی-طراحی پوستر- نمایش ( تئاتر صحنه) و نماهنگ قطعا باعث افزایش جذابیت این جشنواره خواهد شد.   

چه امتیازاتی از سوی دانشگاه برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است

کارشناس قرآن و عترت به امتیازات در نظر گرفته شده از سوی دانشگاه برای شرکت کنندگان در این جشنواره نیز سخن گفت و در تشریح این امتیازات گفت: با حمایت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مقرر شده است تا تقدیر شایسته‌ای از برگزیدگان دانشگاهی و کشوری صورت پذیرد و همچنین برای اساتید شرکت کننده اختصاص امتیاز فرهنگی، برای کارکنان اختصاص امتیاز آموزشی در صورت کسب حد نصاب امتیاز در بخش معارفی و اهدای لوح تقدیر و بسته‌های فرهنگی و رفاهی و برای دانشجویان نیز اهدای لوح تقدیر و بسته‌های رفاهی و فرهنگی از جمله: اردو_ تغذیه رایگان _ اولویت در اختصاص وام - بن کتاب و...) در صورت کسب حد نصاب امتیاز تدارک دیده شده است.

جمال‌آبادی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در بیست و پنجمین  دوره از این جشنواره با شرکت هزارو ۹۲۱ نفر از استادان ، کارکنان و دانشجویان در بخش‌های مختلف موفق به کسب ۹ رتبه کشوری شد و در سی و پنجمین جشنواره ملی دانشجویان دانشگاه‌های  کشور نیز یک رتبه سوم در بخش پژوهشی کسب کرد.

کارشناس قرآن و عترت دانشگاه در پایان ضمن دعوت از جامه دانشگاهی جهت حضور در این رویداد قرآنی گفت: علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره و آدرس https://quran.behdasht.gov.ir/hodhod مراجعه و یا با شماره ۴۴۰۱۸۴۳۱  کانون قرآن و عترت دانشگاه تماس حاصل نمایند.

    جهت مشاهده راهنمای تصویری ثبت نام اینجا را کلیک نمایید


٠٨:٢٤ - يکشنبه ٢٥ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٧١٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٢


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1400/08/01 11:56
0
0
لطفا بصورت مجازی برقرار شود
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: