چاپ        ارسال به دوست

مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مطرح کرد:

خانه نشریات دانشگاه نیازمند بازنگری عملیاتی و ساختاری می‌باشد

به گزارش مفدا سبزوار، ششمین جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه صبح امروز چهارشنبه ۲۱ مهر ماه، در محل دفتر مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه با حضور اعضاء و نمایندگان جدید مدیر مسئولان نشریات دانشجویی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر علی دلبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خیرمقدم و تبریک به علی لطفی مدیر مسئول نشریه دانشجویی کلیشه و محمدجواد نودهی مدیر مسئول نشریه دانشجویی سپیدگاه به جهت انتخاب به عنوان نمایندگان مدیر مسئولان نشریات دانشجویی، ابراز امیدواری کرد تا با حضور این دو نماینده و پیشنهادات مطرح شده از زاویه دید دانشجویان حوزه نشریات تقویت شده و بیشتر از قبل موفقیت کسب نماید.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه وضعیت حوزه نشریات را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به تعداد دانشجویان دانشگاه و بررسی شرایط خانه نشریات و عملکرد این حوزه در جشنواره سراسری تیتر، مطلوب بودن وضعیت حوزه نشریات دانشگاه به چشم می‌خورد که بنده در همین جا از زحمات کارشناس این حوزه و مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه قدردانی می‌نمایم.

دکتر دلبری در پاسخ به درخواست یکی از نمایندگان مدیر مسئولان نشریات مبنی بر حمایت بیشتر از این حوزه ابراز داشت: معاونت فرهنگی و دانشجویی در حد توان خود و تا جایی که منع قانونی نداشته باشد از درخواست‌های دانشجویان حمایت نموده و خواهد کرد اما باید بپذیریم که برخی امور و درخواست‌های دانشجویان در راستای آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت متبوع نیست که مشخصا این معاونت نیز امکان حمایت از اینگونه درخواست‌ها را ندارد.

در ادامه مهدی سلمانیان مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه نیز با بیان اینکه خانه نشریات دانشگاه نیاز به بازنگری و احیای دوباره دارد افزود: ما از مدیر مسئولان و اعضای خانه نشریات دانشگاه می‌خواهیم با برگزاری جلسات نقد و بررسی برای نشریه خود باعث احیای مجدد این حوزه شوند چرا که این کار باعث پیشرفت همه نشریات خواهد شد.

مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در بخشی از سخنان خود از مدیر مسئولان و فعالان حوزه نشریات خواست تا با همفکری یکدیگر و ارائه پیشنهادات سازنده نسبت به راه‌اندازی جشنواره درون دانشگاهی نشریات اقدام نمایند.

سلمانیان ابراز امیدواری کرد تا جشنواره سراسری تیتر همانند دیگر جشنواره‌ها به تفکیک هر وزارت برگزار شده و برگزیدگان در مرحله ملی به رقابت با یکدیگر بپردازند.

در پایان این جلسه قرار شد مدیر مسئولان نشریات دانشگاه نسبت به تهیه و تدوین شیوه‌نامه برگزاری جشنواره درون دانشگاهی نشریات اقدام نموده و شیوه‌نامه مذکور را در جلسه بعدی کمیته جهت بررسی و تصویب تقدیم اعضاء نمایند.

همچین اعضای جلسه با درخواست تغییر مشخصات نشریه دانشجویی شریان به مدیر مسئولی احسان حجتی موافقت نمودند.

 


١٥:١٧ - چهارشنبه ٢١ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٧١٦    /    تعداد نمایش : ٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: