دسترسی سریع
چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣

 

 

شرایط عمومی دانشگاه:

آشنایی با دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال 1365 با عنوان دانشکده علوم پزشکی سبزوار، فعالیت آموزشی خود را آغاز و در سال 1387 با ارتقاء به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، تاکنون به فعالیت خود ادامه می دهد. در این دانشگاه دانشجویان در 5 دانشکده پزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی، بهداشت و دانشکده پرستاری جوین در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی PH.D و دستیاری در 31 رشته مشغول به تحصیل می باشند.

شرایط خوابگاهی:

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تعهدی در قبال واگذاری خوابگاه ندارد و لیکن در صورت وجود فضای خالی همواره اهتمام بر اسکان تمامی دانشجویان غیربومی بوده و خواهد بود.

امور تغذیه:

 مجموعه سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل: سلف سرویس پردیس ؛ سلف سرویس بیمارستان ها و سلف مجتمع های خوابگاهی همواره در وعده های صبحانه، نهار و شام آماده خدمت رسانی به دانشجویان گرامی می باشد. آن دسته از دانشجویان عزیز که در مجموعه ی پردیس کلاس های تئوری، عملی و... دارند می توانند جهت استفاده از وعده نهار در سلف سرویس پردیس و نیز دانشجویانی که کارآموزی شان در هر کدام از بیمارستانهای تابعه دانشگاه هست میتوانند از وعده نهار در نظر گرفته شده در سلف سرویس بیمارستان ها استفاده نمایند. همچنین دو وعده صبحانه و شام در مجتمع های خوابگاهی دخترانه(حضرت زینب(س) و مجتمع خوابگاهی پسرانه (حضرت رضا (ع)) سرو و در اختیار دانشجویان خوابگاهی قرار می گیرد.

امور رفاهی:

با عنایت به رسالت صندوق رفاه در خصوص ایجاد زمینه مناسب جهت رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشت دانشجویان مستعد و کم بضاعت ، و باتوجه به دستورالعمل اعطای تسهیلات به دانشجویان عزیز ؛پرداخت وام های دانشجویی طبق جدول ذیل می باشد. شایان ذکر است؛پرداخت تسهیلات منوط به تحقق منابع اعتباری این صندوق خواهد بود.

  

 

ردیف

وام

مبالغ به ریال

1

وام تحصیلی

مجردی(ماهیانه)

متاهلی(ماهیانه)

3/500/000

7/000/000

2

وام ضروری عادی

مقاطع(کاردانی.کارشناسی.ارشد.پزشکی)

مقاطع(دکترای تخصص و دستیاری)

15/000/000

30/000/000

3

وام ودیعه مسکن

400/000/000

4

وام تولد فرزند

30/000/000

5

وام ازدواج

100/000/000

6

وام شهریه (وام تبصره 2)

با توجه به اعتبار تخصیصی

7

وام دانشجویان دستیاری

200/000/000

 

 

** باتوجه به آیین نامه فعالیت های دانشجویی به کلیه ی دانشجویانیکه متقاضی فعالیت  دانشجویی در طول دوران تحصیل می باشند طبق اولویت بندی کاردانشجویی تعلق می گیرد.در ضمن هرساله 10 درصد به مبلغ پرداختی افزوده می گردد.

ردیف

مقطع

 (کاردانی و کارشناسی و ارشد)

(پزشکی)

1

مبلغ هرساعت (به ریال)

55/440

66/000

 

سرویس های نقلیه جهت تردد دانشجویان

اداره نقلیه مسئولیت هماهنگی تردد دانشجویان بین مجتمع های خوابگاهی، ایستگاههای تعیین شده شهری و پردیس دانشگاه و بیمارستانها را بر عهده دارد و روزانه با تمام توان در راستای ایجاد سهولت برای انتقال دانشجویان به مکان های آموزشی دانشگاه و خوابگاهها اقدام می نماید.