دسترسی سریع
دوشنبه ٠١ مرداد ١٤٠٣


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

در پی وقوع سیل در شهرستان جغتای

جلسه اضطراری کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه شبکه بهداشت ودرمان جغتای برگزار شد

   روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای/ کمیته بهداشت کارگروه سلامت در حوادث غیر مترقبه شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با حضور دکتر روستازاده ریاست شبکه و سایر اعضای کمیته در سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید.

     دکتر عاطفه روستازاده فرمانده ستاد بحران شبکه گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی در روزهای گذشته  سیل در شهرستان جغتای به وقوع پیوست که خوشبختانه با مدیریت درست و به موقع ستاد بحران شهرستان در محل مشکل خاصی مشاهده نشد.

     وی با اشاره به احتمال دوباره بارندگی و تشدید سیل بوجود آمده، ضمن هشدار به تیمهای عملیاتی و آمادگی بیشتر جهت تمهیدات لازم، در دسترس بودن نیروها به صورت آنکال، بر رفع کمبودها و تجهیزات تاکید کرد.  

    مدیر خطر و بلایای شبکه افزود؛ تقویت نظام مراقبت بلایا، اطلاع رسانی بهتر به جمعیت تحت پوشش، مراقبت بیماریها و گروه های آسیب پذیر، تقویت نظارتهای بهداشت محیطی، نظارت و بررسی سازه های مراکز خدمات جامع سلامت، تشکیل تیمهای ارزیابی سریع(واحد بیماریها، محیط، خانواده، پزشک و...)و مداخله میدانی در شرایط اضطراری و هماهنگی بین بخشی و برون بخشی بین سایر اداره ها، از مصوبات در این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر اعضا بود.
    شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن پنج مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و درغرب خراسان رضوی قرار دارد.

 

تاریخ درج خبر: چهارشنبه ٧ فروردين ١٣٩٨    / شماره خبر:  ٩٩٩٥  / تعداد بازدید:  1697

 


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: