• 25 اردیبهشت 1403
  • 201

پیام رییس دانشگاه به مناسبت فرارسیدن هفته ملی جمعیت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت فرا رسیدن هفته ملی جمعیت پیامی صادر کرد.

  پیام رییس دانشگاه به مناسبت فرارسیدن هفته ملی جمعیت

امسال هفته ملی جمعیت (۲۴ الی ۳۰ اردیبهشت ماه) با شعار "نقش من در جوانی ایران " و "ایران جوان، ایران قوی" نامگذاری شده است و یکی از مهمترین اقدامات، جلب مشارکت همه دستگاه ها، ادارات دولتی و خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد در راستای اجرائی سازی اهداف جوانی جمعیت و اجرای صحیح قانون جوانی جمعیت در استان می‌باشد که امید است با مشارکت سازنده و همه جانبه ایران عزیزمان را از خطر سالمندی نجات دهیم.

جمعیت جوان به عنوان یکی از عوامل مهم اقتدار کشورها به شمار می رود و سرمایه انسانی از مولفه های اساسی توسعه یافتگی و پویایی اقتصاد همه کشورها  محسوب می شود.

با سالمند شدن جمعیت به علت کاهش تعداد متوسط فرزندان خانواده ها، کشور با یکی از مهمترین پیامدهای منفی اقتصادی یعنی کاهش نیروی کار که از آن به عنوان جمعیت فعال یاد می شود روبرو خواهد شد.

در حال حاضر کشور در برهه پنجره جمعیتی قرار گرفته و بدیهی است بهره مندی از این فرصت مستلزم مدیریت صحیح برای استفاده بهینه از امکانات بالقوه جمعیت فعال اقتصادی می باشد و با برنامه ریزی های فرهنگی، تربیتی، اقتصادی، کار آفرینی و اشتغال زایی برای جمعیت فعال و مولد همراه با اتخاذ سیاست های حمایتی و ترغیب فرزندآوری، فرهنگ سازی عمومی و بهداشتی انتظار می رود مسیر برای سازندگی، شکوفایی و بالندگی کشور فراهم گردد.

اینجانب فرا رسیدن هفته ملی جمعیت را به عموم مردم شریف، دست اندرکاران جوانی جمعیت بویژه همکارانم در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تبریک عرض نموده و توفیق روز افزون همگان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

دکتر محمد سالاری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *