• 24 آبان 1402
  • 606

برگزاری نخستین نشست تخصصی همایش ملی جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

نخستین نشست تخصصی همایش ملی جوانی جمعیت با حضور معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.

 برگزاری نخستین نشست تخصصی همایش ملی جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

به گزارش وبدا/ با حضور معاون امور سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور، معاون امنیتی انتظامی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل پدافند غیرعامل استان، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، مدیر کل امنیتی انتظامی استان، رئیس دانشگاه و اعضای هئیت رییسه جلسه برنامه ریزی جهت برگزاری همایش ملی جوانی جمعیت برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر سالاری رئیس دانشگاه ضمن خیرمقدم به کلیه مدعوین کشوری و استانی با اشاره به آمادگی و عزم بالای مسئولان در رابطه با میزبانی دانشگاه جهت برگزاری همایش ملی جوانی جمعیت در سبزوار گفت: تمامی امکانات و ظرفیت ها برای برگزاری این همایش ملی بسیج و برنامه ریزی شده است.

مهندس ابراهیمی فرماندار ویژه شهرستان نیز ضمن خوشآمدگویی به کلیه میهمانان از تلاش های قرارگاه عملیاتی پدافند غیرعامل دانشگاه در شناسایی مخاطرات و تهدیدات زیستی حوزه های تحت پوشش و کسب رتبه های برتر در استان و سطح کشور قدردانی کرد و خواستار برگزاری مانورها پدافندی از مراکز استان ها به سطح شهرستان ها شد.

سردار زهدی معاون امنیتی انتظامی استانداری خراسان رضوی نیز گفت: شرایط امروز کشور بسیار ویژه است در اتاق فکر دشمنان ما چگونگی مقابله با نسل مسلمانان برنامه ریزی می شود و طرح های شومی را برای کاهش جمعیت نسل جهان اسلام بویژه ایران اسلامی  طراحی کرده اند .

وی افزود: مقام معظم رهبری از یک دهه قبل این تهدید جمعیتی را بارها مطرح و از مسئولان تمامی سازمان ها و دستگاه های زیربط خواستار ورود جدی به این مسئله امنیتی شدند.

آمار کاهش جمعیت در استان خراسان بسیار خطرناک است که بایستی با حرکت عالمانه و خلاقانه راهکاری اندیشید تا از این شرایط بحرانی عبور کنیم.

تلاش های بی وقفه قرارگاه عملیاتی پدافند دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در برنامه ریزی جهت برگزاری همایش ملی جوانی جمعیت جای تقدیر دارد اهمیت کار ارزشمند است باید این همایش ملی هر چه سریعتر برگزار و همه دلسوزانه پای کار باشند تا با اقدامات فرهنگی و آگاه سازی خانواده ها  از این وضعيت بحرانی عبور نماییم.

دکتر لطیفی معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در ادامه گفت: در راستای مصوبه سردار جلالی بنا به درخواست استان، همایش ملی جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حال برنامه ریزی نهایی است.

با توجه به اهمیت موضوع، اراده راسخ و وجود زیرساخت ها و ظرفیت های مطلوب دانشگاه علوم پزشکی سبزوار این همایش ملی بایستی به نحوی برنامه ریزی و اجرائی گردد که خروجی آن به صورت سیاست های کلان حوزه جوانی جمعیت جهت ابلاغ و اجرا به رییس جمهور تقدیم‌ گردد.

 معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان این نشست همچنین در خصوص هماهنگی و برنامه ریزی جهت مکاتبات لازم با ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان اورژانس کشور، وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه ها و ادارات دخیل در جهت برگزاری مطلوب این همایش قول همکاری داد.

 


{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *