• 16 شهریور 1401
  • 1314
رئیس مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه خبرداد؛

آغاز مجدد پذیرش بیماران بین الملل در سبزوار

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از آغاز فعالیت مجدد بخش IPD (پذیرش بیماران بین الملل) در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه خبر داد.

 آغاز مجدد پذیرش بیماران بین الملل در سبزوار

به گزارش وبدا/دکتر محمد شوریده در حاشیه سفر تیم مدیریتی و درمانی بیمارستان امید در گفتگو با وبدا اظهار کرد: بحث خدمات دهی بخش CIP و VIP بیمارستان حشمتیه در سال 99 به دو علت تغییر آیین نامه ها و شیوع کرونا و لزوم آمادگی بیمارستان ها  ممنوع شد.

وی افرود: در حال حاضر این ممنوعیت برداشته شده و امکان استفاده مجدد این بخش ها و پذیریش بیماران خارجی مهیا گردیده است.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه اضافه کرد: در خصوص تخت های خالی بیمارستان نیز قرار است به طروق قانونی نسبت به واگذاری به بخش خصوصی و فعال کردن CIP زیر نظر دانشگاه و حضور پزشکان و جراحان به نام  برطرف شود با این اقدام ضریب اشغال تخت بیمارستان نیز افزایش خواهد یافت.

دکتر شوریده تصریح کرد:بحث توریست درمانی و بیمار بین المللی در سبزوار نیازمند فعال شدن بخش خصوصی و شرکت های توریست سلامت است باید تبادلاتی در معرفی توانمندی های دانشگاه سبزوار در خارج از کشور به ویژه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صورت گیرد تا ضمن بیماریابی این بیماران در اختیار بیمارستان حشمتیه سبزوار قرار داده شوند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه خاطرنشان کرد:خوشبختانه با حضور این تیم و بازدید از جاذبه های درمانی سبزوار اتفاق خوبی نصیب دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شد و امکان خواهر خواندگی بیمارستان امید  تهران با بیمارستان حشمتیه فراهم شد./شبانی مقدم

 

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *