• 17 مهر 1400
  • 1736
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

پوشش 80 درصدی واکسیناسیون در غرب خراسان / مردم برای تزریق واکسن کرونا در اسرع وقت مراجعه کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: تاکنون 80 درصد از افراد بالای ۱۸ سال در شهرستان های غرب خراسان دز اول واکسن را دریافت کرده اند.

 پوشش 80 درصدی واکسیناسیون در غرب خراسان

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون در گفتگو با وبدا اظهار کرد:روزانه بین ۹۵۰۰ تا ۱۰ هزار دز واکسن کرونا، در شهرستان های تحت پوشس این دانشگاه، تزریق می‌شود.

وی افزود: تاکنون80درصد از افراد بالای ۱۸ سال در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، ششتمد و داورزن، دز اول واکسن را دریافت کرده اند.

رییس دانشگاه اضافه کرد: حدود ۳۱ درصد افراد بالای ۱۸ سال غرب خراسان نیز، دز دوم را تزریق کرده اند که این میزان نسبت به میانگین کشوری، افزایش دارد.

دکتر مسلم بیان داشت: گرچه شیوع کرونا در غرب خراسان روند کاهشی دارد، اما میزان ابتلا و بیماران سرپایی منطقه، کاهش معناداری پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه موج ششم کرونا احتمالاً از اوایل آبان آغاز می شود،تاکید کرد: اکنون که بعد از روزها تلاش بی وقفه کارکنان خدوم بهداشت و درمان به یاری خدا پیک  پنجم وسهمگین کرونا کنترل شده است، باید با واکسیناسیون همگانی و سریع، از جامعه در برابر امواج محتمل بعدی جلوگیری کرد.

رییس دانشگاه موفقیت در قطع زنجیره انتقال ویروس منوط به سرعت و پوشش بالای واکسیناسیون دانست و عنوان کرد:تاخیر در مراجعه و اقدام برای تزریق واکسن مانعی برای ایجاد ایمنی عمومی و نه تنها به خطر انداختن سلامت خود که برای سلامت سایرین هم خطرساز خواهد بود.

دکتر ادامه داد:افراد واکسینه شده هم  باید همانند افرادی که در انتظار نوبت دریافت واکسن علیه کروناویروس هستند، در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی جدیت داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان اینکه این دانشگاه با تمام توان و ظرفیت های موجود، برای مدیریت و کنترل این بیماری به ویژه در امر ایمن سازی مردم جامعه تلاش می کند،گفت:از همه مردم عزیز تقاضا دارم ، برای تزریق واکسن کرونا در اسرع وقت مراجعه کنند و همچنین با ترغیب خانواده، همسایگان، دوستان و آشنایان به دریافت واکسن به مهار موج‌های بعدی کرونا کمک نمایند./آزاد

{news-gallery}
نظرات کاربران
این خبر فاقد نظر می باشد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *