پایگاه های اطلاعاتی
چهارشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٢
En


VPN
برای آنکه بتوانید از پایگاه های اطلاعاتی دانشگاه در خارج از شبکه دانشگاه علوم پزشکی استفاده کنید می بایست با استفاده از VPN به شبکه دانشگاه متصل شده تا پس از آن امکان استفاده از پایگاه های اطلاعاتی امکان پذیر باشد.
راهنما:
از آنجا که امکان بررسی همه سیستم عامل های تلفن های همراه ممکن نیست به نحوه ایجاد کانکشن VPN برای سیستم عامل رایجتر اندروید می پردازیم . لازم به ذکر است تنظیمات ویندوز موبایل نیز تقریبا مشابه می باشد .
آموزش ساخت کانکشن VPN در گوشی های اندرویدی :
می توان گفت اکثر گوشی های آندرویدی قابلیت ساخت اکانت وی پی ان را دارا هستند بجز محدود رام هاییکه بصورت دستی این قابلیت از آنها حذف شده است. روش انجام کار نیز در تمام آندرویدها یکسان است و ربطی به مارک و مدل گوشی ندارد. در حال حاضر می توانید به روش PPTP و L2TP اتصال را برقرار نمایید که هر کدام کاربرد خود را دارند.
برای اتصال از روش PPTP استفاده نماییم یا L2TP؟
جواب ساده این سوال این است که اگر گوشی شما با استفاده از WiFi (وای-فای) با اینترنت متصل است می توانید از هر دو روش استفاده نمایید و اگر از طریق GPRS (جی پی ار اس) به اینترنت دسترسی داریدباید از روش L2TP استفاده نمایید.
مراحل ساخت کانکش:
برای ساخت کانکش PPTP یا L2TP مراحل زیر را به ترتیب انجام مدهیم: ابتدا وارد منوی اصلی می شویم، سپس Settings (تنظیمات) را انتخاب می نماییم. از منو Settings (تنظیمات) گزینه Wireless & networks (وایرلس و شبکه ها) را انتخاب می نماییم. سپس از این قسمت VPN settings (تنظیمات وی پی ان) را انتخاب نمایید. در این قسمت اکانتهایی را که ایجاد می کنید، لیست می شوند. برای ایجاد یک اکانت جدید بر روی Add VPN (افزودن وی پی ان) کلیک نمایید. در این قسمت مراحل ساخت اکانت PPTP و L2TP از یکدیگر جدا می شوند بنابراین بنا به نیاز خود آموزش را دنبال نمایید:
ما در این قسمت به نحوه ساخت اکانت PPTP می پردازیم و L2TP نیز تقریبا مشابه همین حالت است.
مراحل ساخت اکانت PPTP:
در این قسمت Add PPTP VPN (افزودن وی پی ان PPTP) را انتخاب می کنیم و به مرحله بعدی میرویم در این مرحله VPN name را به دلخواه وارد نمایید (مثلا Medsab). Set VPN server را هم بر روی vpn server مورد نظرتان(مثلا برای دانشگاه :vpn.medsab.ac.ir)  تنظیم کنید. حال به صفحه قبل باز می گردید و وی پی ان ساخته شده خود را مشاهده می نمایید آن را انتخاب نمایید. در این قسمت username  و password خود را وارد نمایید، همچنین می توانید. با تیک زدن Remember username نام کاربری وارد شده را در حافظه دستگاه ذخیره کنید. برای قطع کردن اتصال نیز کافی است، اکانت را انتخاب نمایید تا ارتباط قطع شود.


   دانلود : VPN Guid           حجم فایل 442 KB
   دانلود : PPTP_Connection.zip           حجم فایل 1 KB
   دانلود : L2TP_Connection.zip           حجم فایل 1 KB