رسالت (mission) :

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه به عنوان یکی از بیمارستانهای دولتی و پیشرو در غرب استان خراسان رضوی، تلاش می کند با بهره گیری از نیروی انسانی باتجربه و کارآمد و همسو با اسناد بالادستی از جمله سند توسعه علمی کشور و استفاده از راهبردها و شیوه های نوین درمانی، آموزشی و پژوهشی در حوزه های مرتبط با سلامت بیماران و منطبق بر استانداردهای علوم پزشکی و تلاش در جهت جذب و به کارگیری بهینیه نیروی انسانی تخصصی و فوق تخصصی، امکانات، منابع و تجهیزات و با گسترش مشارکت های درون بخشی و برون بخشی، در محیطی علمی، پویا و صمیمی، زمینه برای ارائه خدمات درمانی با کیفیت جهت ایجاد رضایتمندی حداکثری در بیماران را فراهم نماید.

این بیمارستان با تمرکز بر خدمات تخصصی و فوق تخصصی، در زمینه ارائه خدمات درمانی، آموزشی و پژوهشی   قلب، اطفال، چشم، گوش، حلق و بینی، پوست، داخلی، زنان، جراحی عمومی، نورولوژی و اورولوژی، فعالیت می نماید. همچنین با راه اندازی  بخش IPD ، علاوه بر رشته های فوق به ارائه خدمات درمانی در رشته های جراحی اعصاب و ارتوپدی نیز می پردازد. ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی به منظورتربیت نیروهایی مسئولیت پذیر و ماهر جهت مشارکت در فعالیت های اجتماعی و مشاغل مرتبط با رشته خود نیز از عمده فعالیتهای این مرکز می باشد.

چشم انداز (vision) :

ما برآنيم که در پنج سال آينده با استفاده از فناوریهای نوین و حفظ ارزش های اخلاقی و ارائه ی بالاترین سطح ارائه ی کیفی و کمّی خدمات، به منظور فراهم نمودن رضایتمندی حداکثری بیماران در حوزه های تخصصی و فوق تخصصی خدمات درمانی،آموزشی و پژوهشی، به عنوان یکی از سه بیمارستان برتر در قطب 9 کشوری باشیم.