بخش اورژانس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه با ظرفیت  16  تخت فعال مجهز به آخرین دستاوردهای مهندسی پزشکی است این بخش دارای اتاق های CPR_اتاق ایزوله _اتاق عمل اورژانس می باشد.

این واحد به صورت 24 ساعته به همراه کادر مجرب پزشکی و پرستاری آماده ارائه خدمات درمانی به مراجعین گرامی می باشد. کادر درمانی این واحد شامل: متخصص اطفال، فوق تخصص نوزادان، فوق تخصص نفرولوژی اطفال، فوق تخصص قلب اطفال و فوق تخصص گوارش اطفال و فوق تخصص اعصاب اطفال و وفوق تخصص غدد کودکان، متخصص قلب، فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی حضور 24 ساعته اینترن و رزیدنت اطفال آماده ارائه خدمت به صورت شبانه روزی می باشد. حضور فعال پزشک طب اورژانس در این بخش از مزیت های نسبی این بخش است.

 

انجام اقدامات اولیه و حیات بخش در اتاق احیای قلبی و ریوی (CPR) و اقدامات اولیه لازم جهت Primary PCI ارائه خدمات پرستاری بر اساس استاندار های سازمان نظام پرستاری از خدمات ارائه شده در این بخش می باشد. سایر خدمات تشخیصی و درمانی در زمینه بیماری های اطفال، داخی، قلب و عروق، مغز و اعصاب، مسمومین و .. در این واحد انجام می گیرد. اقدامات اولیه درمانی و تشخیصی در این بخش انجام می گیرد و در صورت نیاز جهت ادامه درمان به سایر بخش های درمانی منتقل می گردد.

نحوه خدمات دهی به مراجعین به بخش اورژانس

بیمار پس از مراجعه به بخش اورزانس توسط نگهبان جلو درب به واحد تریاژ راهنمایی می شود و سپس پرستار واحد تریاژ طبق دستورالعمل و خط مشی تریاژ بیمار را براساس علائم حیاتی وخامت حال بیماران سطح بندی می نماید و براساس سطوح مختلف تریاژ خدمات متفاوتی دریافت می کنند.

بدین صورت که :

*      بیماران سطح 4و 5 به صورت سرپایی درمان می شوند و مدت نیم الی یک ساعت در سالن انتظار منتظر ویزیت اورژانس می شوند و سپس به صورت سرپایی تعیین تکلیف می شوند.

*      بیماران سطح 3 در اولویت ویزیت قرار می گیرند و بستری می شوند و در صورت بستری شدن خدمات پاراکلینیکی مانند : آزمایشات ، ویزیت متخصص آنکال ، اکو ، ECG ، CXRY دریافت می نماید.

*   بیماران سطح 1و2 هم به اتاق CPR منتقل و بلافاصله خدمات در اسرع وقت برایشان انجام می گیرد. خدمات سرپایی هم شامل : تزریقات ، ECG ، آزمایشات سرپایی و گرافی می باشد.

 

نام