نمعرفی بخش نوزادان

بخش نوزادان در طبقه پنجم بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشکتیه قرار دارد که شامل 22تخت فعال می باشد، این بخش به همرا پرسنل جوان و مجرب، متخصص اطفال، فوق تخصص نوزادان فوق تخصص نفرولوژی اطفال، فوق تخصص قلب اطفال، فوق تخصص گوارش لطفال، فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال و فوق تخصص غدد اطفال، حضور 24 ساعته اینترن و رزیدنت اطفال آماده ارائه خدمت به صورت شبانه روزی می باشد.

تجهیزات موجود در بخش

همچنین در این واحد با توجه به تجهیزات بسیار پیشرفته همراه با وسعت و امکانات گسترده، پذیرش از سایر بیمارستانها نیز صورت می پذیرد

دارای 22 تخت بستری با کامل ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی شامل انکوباتورها، دستگاههای فتوتراپی ساده، فتوتراپی intensive، دستگاه رگ یاب، تجهیز 80% تخت به پمپ انفوزیون،  تصویربرداری پرتابل و می باشد که در این واحد بسیار تحسین برانگیز خدمات درمانی کامل به نوزادان ارائه میشود .

امکانات رفاهی:

امکانات لازم جهت بستری کودکان شامل تخت های بستری ، تلویزیون، کاناپه تخت شو جهت اقامت مادر نوزاد، امکان اقامت همراهی مازاد بر مادر نوزاد با پرداخت هزینه اقامت،  تجهیزات پزشکی خاص در هر اتاق نیز وجود دارد. پخش فیلم آموزشی شیردهی در روزهای هفته صورت میگیرد.کنترل های اولیه و در صورت نیاز احیاء وجود دارد.

هرتخت دارای یك كنسول و هر كنسول شامل اكسیژن مركزی، ساكشن مركزی، و سیستم احضار پرستار می باشد.

علاوه بر این، به کمک سیستم احضار پرستار ایستگاه پرستاری، ارتباط دو طرفه بین پرستار و بیمار ممکن شده است.

سیستم HIS امكان دسترسی به آزمایشگاه، داروخانه، پاراكلینیك ها، انبار و بخش های دیگر را فراهم می‌سازد. علاوه بر این، بخشهای مذکور مانند سایربخشهای بیمارستان به کمک سیستم PTS به یکدیگر مرتبط هستند

موقعیت بخش واقع در طبقه پنجم بیمارستان حشمتیه می باشد، تلفن پاسخگویی: 05144011628