پیوندها

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 17179
 بازدید امروز : 5171
 کل بازدید : 57740891
 بازدیدکنندگان آنلاين : 16
 زمان بازدید : 0/3906
 • جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی کنترل عفونت HIV/AIDS در سبزوار
  جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی کنترل عفونت HIV/AIDS با حضور معاون استاندار و فرماندار وِیژه شهرستان سبزوار، ریاست دانشگاه ، معاون بهداشتی ،دادستان ،ریاست اداره زندان و اقدامات تامین و تربیتی ، ریاست اداره بهزیستی ونماینده نیروی انتظامی شهرستان برگزارشد.

 • برگزاری جلسه آموزشی پیشگیری از ابتلا به ویروس HIV جهت کارکنان اداره آب و فاضلاب شهرستان سبزوار
  در راستای آموزش کارکنان اداره در رابطه با آشنایی با بیماری ایدز و پیشگیری از ابتلا به ویروس HIV ، جلسه آموزشی در محل سالن اجتماعات اداره آب و فاضلاب شهرستان سبزوار برای کارکنان این اداره در تاریخ 95/11/21برگزار شد.

 • ارتقاء بیماریابی HIV در مراکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد
  در راستای اهداف برنامه چهارم استراتژیک کنترل عفونت اچ آی وی و بیماریابی HIV/AIDS در مراکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد تحت پوشش اداره بهزیستی ، کارگاه اموزشی با رویکرد نوین آموزش با حضور مسئولین فنی ، روانشناسان و مددکاران این مراکز با همکاری اداره بهزیستی شهرستان توسط واحد مدیریت بیماریها معاونت بهداشتی برگزارشد.

 • ارتقاء بیماریابی HIV/AIDS
  ارتقاء برنامه بیماریابی HIV/AIDS و چهارمین برنامه استراتژیک ملی کنترل عفونت اچ ای وی

 • آخرین آمار مبتلایان به HIV شناسایی شده در کشور تا پایان شهریور 1395
  تا پایان شهریور 1395 مجموعاً 33227 نفر مبتلا به اچ آی وی شنا سائی ،ثبت و گزارش شده ا ست ،که 84 % آنان را مردان و 16 % را زنان تشکیل می دهند 54 % موارد ثبت شده در گروه سنی 21 تا 35 سال هستند.

اخبار > جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی کنترل عفونت HIV/AIDS در سبزوار


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش واحد مدیریت بیماریها معاونت بهداشتی

جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی کنترل عفونت HIV/AIDS در سبزوار

جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی کنترل عفونت HIV/AIDS  با حضور معاون استاندار و فرماندار وِیژه شهرستان سبزوار، ریاست دانشگاه ، معاون بهداشتی  ،دادستان ،ریاست اداره زندان و اقدامات تامین و تربیتی ، ریاست اداره بهزیستی ونماینده نیروی انتظامی شهرستان برگزارشد.

 در ابتدا دکتر مسلم رئیس دانشگاه درخصوص اهمیت موضوع HIV ، تغییرالگوی راه انتقال  درسال های اخیر، ضرورت انجام مداخلات موثر برای شناسایی گروه های درمعرض خطر و بیماریابی دراین افراد مطالب را بیان نمود .

همچنین وی هماهنگی بین بخشی و انجام برنامه های مداخله ای مشترک بین ادارات و سازمان های مرتبط را از مهمترین ارکان دستیابی به اهداف برنامه عنوان کرد.

سپس دکتر نوده مسئول واحد مدیریت بیماریها ضمن گزارش وضعیت HIV کشور و استان به تشریح برنامه چهارم استراتژیک کنترل عفونت HIV،اجرایی شدن برنامه استراتژیک با توجه به انتظارات کمیته SIP کشوری پرداخت و خواستار مداخلات در جهت کنترل ، پیشگیری و شناسایی بیماران HIV با همکاری سایر سازمان در راستای برنامه SIP استانی شد.

در ادامه جلسه معاون استاندار و فرماندار ویژه و فرماندار شهرستان و همچنین دادستان بر ضرورت مشارکت ادارات ذی ربط در جهت عملیاتی شدن برنامه تاکید نموده و همچنین ارتقاء برنامه های آموزشی به گروههای مختلف و ارجاع گروههای در معرض خطر توسط ارگان های مرتبط  به ویژه ، اداره بهزیستی ، زندان و نیروی انتظامی به واحدهای ارائه دهنده خدمت در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی را از مهمترین ارکان دستیابی به اهداف برنامه برشمردند.


١٨:٠١ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٥٨٩٠    /    تعداد نمایش : ١٠٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی