سایت‌های مفید
اخبار

اطلاعیه ورزشی

امور بانوان با همکاری اداره ورزش چوانان به مناسبت  گرامیداشت هفته دولت در نظر دارد جشنواره فراغت بانوان با ورزش ویژه شاغلین (بانوان) در تاریخ 98/6/7 ساعت 9 صبح در سالن ورزشی حجاب برگزار نمایید لذا از کلیه همکاران علاقمند دعوت میشود در این مسابقات شرکت نمایند.

شرایط شرکت در جشنواره

1- هر تیم متشکل از 3 نفر خانم شامل یک کارمند به همراه دو نفر از اعضاء خانواده

2- هر تیم ملزم به شرکت در تمامی رشته های ورزشی جشنواره می باشد.

3- ارائه معرفی نامه از اداره مربوطه الزامی می باشد.

4- آخرین مهلت ثبت نام چهار شنبه 98/6/6اداره ورزش جوانان ( رشته ورزشی بدمینتون)

 


خبر ورزشی

 

برنامه های ورزش صبحگاهی در دانشگاه و واحدهای تابعه از تاریخ 98/4/15 لغایت 98/6/30

بیمارستان حشمتیه و سازمان مرکزی  : شنبه ،دوشنبه، چهارشنبه  از ساعت 7:40 لغایت 7:55

مرکز بهداشت : یکشنبه ، سه شنبه از ساعت 7:40لغایت 7:55

بیمارستان واسعی : یکشنبه ،سه شنبه8:30 لغایت 8:45


 


برگزاری مسابقات ورزشی دهه کرامت

 

امور بانوان با همکاری اداره ورزش جوانان شهرستان  به مناسبت دهه کرامت در تاریخ یکشنبه 98/4/23 ساعت 15 در دو رشته ی فریزبی و داژبال  بصورت انفرادی و گروهی این مسابقات برگزار نمود و به نفرات برتر لوح تقدیر اهداء گردید


 

 

برگزاری جلسه بانوان فرهیخته به میزبانی اداره سازمان تبلیغات شهرستان سبزوار در تاریخ 1398/4/11 ساعت 09:30 در اداره سازمان تبلیغات اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سجادی نژاد برگزار گردید و موضوعات مطرح شده در جلسه

 • برگزاری جشن دهه کرامت در فرهنگسرای امام رضا(ع) ویژه بانوان شهرستان
 • برنامه دختران آفتاب همکاری امور بانوان شهرداری از ساعت 18 لغایت 20 در پارک بانوان شهرستان سبزوار ویژه بانوان
 • جشن روز تولد امام رضا (ع) در روز یکشنبه  98/4/23 ساعت 18 در حسینه باقرالعلوم 
 • برگزاری مسابقات داژبال و فریزبی در تاریخ یکشنبه 98/4/11 ساعت 17 در پارک بانوان


همایش سرطانهای شایع در زنان در دانشگاه برگزار شد

 همایش سرطانهای شایع در زنان توسط امور بانوان با همکاری مرکز آموزشی پژوهشی مبینی ،سی ام بهمن ماه در سالن اجتماعات بیمارستان واسعی با حضور متخصصین زنان و زایمان برگزار گردید ،  در این همایش شیوع انواع سرطانهای پستان ، تخمدان و رحم در کشور و دنیا و راههای تشخیص و غربالگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

دکتر زهرا نوا نور افشار  مشاور امور بانوان  اظهار داشت : سالیانه 85000 مورد جدید سرطان در کشورمان تشخیص داده می شود که بر اساس اسناد ( who ) سازمان جهانی بهداشت از 40 درصد سرطان ها می توان پیشگیری نمود .وی افزود : عوامل محیطی و استعداد ژنتیکی نقش مهم و اساسی در ایجاد ابتلا ءبه سرطان دارند .

دکتر نور افشار 10 گام اساسی برای پیشگیری از سرطان را تاکید کرد :

- سیگار و قلیان نکشید و در معرض دود آن قرار نگیرید .

- روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنید .

- روزانه 5 وعده میوه و سبزی بخورید .

- مصرف نمک ، شکر و روغن روزانه خود را کاهش دهید .

- وزن خود را مدیریت کنید چاقی و اضافه وزن بیماری زاست .

- با کرم ضد آفتاب و پوشش مناسب از پوست خود محافظت کنید .

- الکل ننوشید و از مواد مخدر دوری کنید .

- آلاینده های سرطان زا را بشناسید و از خود محافظت کنید .

- با خود و دیگران و محیط زیست مهربان باشید .

- علایم هشدار دهنده سرطان را بشناسید و به موقع به پزشک مراجعه کنید .

در ادامه دکتر فروهر  متخصص زنان و زایمان گفت : سالیانه 10000 مورد جدید سرطان سینه در کشور گزارش میشود که سرطان پستان از شایعترین سرطانها در زنان است .

دکتر فروهر خاطر نشان کرد : متاسفانه در ایران سن ابتلاء 5 سال پایین تر از میانگین سن جهان آن می باشد و اکثر موارد در سنین 45 تا 55 سالگی هستند روند رشد سالانه ابتلاء به این سرطان در ایران در حال افزایش است ولی با غربالگری دقیق و در فواصل منظم ( شامل خود آزمایی پستان ، معاینه پزشک و ماموگرافی ) قابل تشخیص زودرس و درمان به موقع و کامل می باشد.

دکتر حسینی متخصص محترم زنان و زایمان از دیگر اساتید این همایش با اشاره به اینکه  سرطان سرویکس با استفاده از غربالگری منظم ، کاملا قابل پیشگیری و قابل علاج می باشد ، گفت :  غربالگری پاپ اسمیر از در سن 20 سالگی یا 3 سال بعد از ازدواج شروع میشود که هر سال باید تکرار شود .

وی افزود :  استفاده از روش پاپ اسمیر بر پایه مایع  میتوان فواصل انجام آزمایشات را طولانی تر کرد ( هر دو سال ) برااینکه  این روش حساسیت و قدرت تشخیص بالاتری دارد .

در پایان دکتر ناظری متخصص محترم زنان و زایمان  اظهار داشت : کانسر تخمدان بیشتر در سن 56 الی 60 سالگی دیده می شود و تومورهای ارثی با دو ژن  BRCA2وBRCA1 در ارتباط هستند که نقش CA125 و سونوگرافی در غربالگری و تشخیص سرطان کانسر تخمدان به اثبات نرسیده است .

 


گزارش خبری جشن میلاد حضرت فاطمه (س) مورخ 22/1/1394 در تالار شهید آوینی دانشگاه

ما هم اینک در برهه ای از زمان زندگی مینما ئیم که بایستی رفتار وسیره ی حضرت زهرا (س) مد نظر بانوان ما در جامعه قرار بگیرد.

این مطلب را دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه در مراسمی که به پاسداشت ولادت با سعادت دخت نبی مکرم اسلام وتکریم مقام زن ومقام والای مادر صبح امروز در محل سالن شهید آوینی دانشگاه بر پا گردید عنوان کرد وافزود:این سیره ی عملی ورفتاری از مادر گرامی ائمه ی اطهار (ع) بایستی در تمامی ابعاد وسطوح زندگی خانواده ها ونیز برای جلوگیری وکاهش بزهکاری در سطح جامعه رواج پیدا نماید.

وی بااشاره به جمعیت 60 درصدی پرسنل دانشگاه که از میان بانوان هستند اظهار امیدواری نمود تا برنامه های خوب ومناسبی را که توسط امور بانوان طراحی وبرنامه ریزی شده است در سال جاری جدید بتوانیم به منصه ی ظهور برسانیم.

حجه الاسلام مهدوی نسب مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تبریک بمناسبت  ایام فرخنده وبا سعادت روز زن ومقام مادر سخنان مبسوطی را در وصف واهمیت نقش مادر ویا یک زن در جامعه اشاره کرد وافزود :نقش محوری قرآن وحضرت زهرا (س) بسیار حائز اهمیت است وبایستی فاطمی زندگی نمائیم .اگرما باحضرت زهرا (س) وبطورکلی با اهل بیت عصمت وطهارت (ع)باشیم در آن طیب و پاکی وطهارت می باشد وخصیصه ی اصلی حضرت زهرا نیز بدین گونه بود که پیامبر گرامی اسلام ایشان را ام ابیها نامگذاری فرمودند چراکه ایشان به تمام وکمال  نقش دختر بودن ،همسرداری نمودن ومادر بودن را به شایستگی ایفا نمودند.

حجه الاسلام مهدوی نسب در پایان با اشاره به تهاجم فرهنگی بر از بین بردن عفت وحجاب وپوشش های اسلامی بر رعایت بیش از پیش این امور توسط بانوان گرامی تاکید نمود.

   دکتر زهرا نوا نور افشار مشاور امور بانوان در دانشگاه نیز با ارائه عملکرد آماری ومثبت از امور انجام گرفته در سال گذشته یاد آور شد ما در دانشگاه جمعیت 1660 نفری از بانوان گرامی را در سطوح تحصیلاتی تخصص بالینی ، دکترا، ارشد، کارشناسی ،دیپلم  داریم که ازاین تعداد حدود 75درصد را متاهلین تشکیل می دهند   48 درصد دربخش معاونت درمان فعالیت مینمایند35  درصد نیز بهداشت و 7.5  درصد آموزشی و پژوهشی هستند .

    خانم دکتر نور افشار افزود:حدود 975دانشجوی خانم در مقاطع کارشناسی ،ارشد وپزشکی  مشغول به تحصیل میباشند.و12 نفر از مدیران داخلی دانشگاه را بانوان تشکیل میدهندو  8پژوهشگر برتر سال 93 دانشگاه نیز از بین بانوان عزیز انتخاب شده اند.مشاور امور بانوان  دانشگاه در ادامه به برخی دستاوردها وعملکرد سال 93 امور بانوان اشاره کرد وافزود:برگزاری  3 همایش وکارگاه های آموزشی ونیز برگزاری 120 ساعت آموزش مهارت زندگی در طول سال 93 را از عمده ترین برنامه های آموزشی بانوان  ذکر کرد .

در ادامه کلیپ های تصویری بمناسبت روز زن ،اجرای سرود وموسیقی وتقدیر از 33 تن از بانوان نمونه دانشگاه از معاونت های مختلف وشهرستان های تابعه دانشگاه با اهداء لوح تقدیر وهدایا تجلیل وتقدیر بعمل آمد و گفتنی است :کارت هدیه  به سرپرستان خانوار  تعلق خواهد گرفت

 


 

به مناسبت جشن میلاد بانوان منتخب دانشگاه در سال 1394 معرفی گردید.

 دانشگاه:

 1. خانم دکتر ژیلا آگاه
 2. خانم سمیه صالح آبادی

ستاد :

 1. خانم عفت مسکنی

معاونت بهداشتی:

 1. خانم محبوبه صفار
 2. خانم مریم دادگر نیا
 3. خانم اقدس پرویزی
 4. خانم مهناز عنایتی شریعت پناهی
 5. خانم الهام بهنام طلب
 6. خانم مهناز ناصح نژاد

بیمارستان امداد:

 1. خانم زهرا ششتمدی
 2. خانم بنت الهدی مرزانی
 3. خانم زرین نخعی

بیمارستان واسعی:

 1. خانم راحله عرب اسدی
 2. خانم زهره مهدوی
 3. خانم طاهره زمانیان
 4. خانم فاطمه جلمبادانی
 5. خانم زهره جعفری

بیمارستان مبینی:

 1. خانم دکتر راضیه شم آبادی
 2. خانم ناهید البرزی
 3. خانم فاطمه یوسفی آریان
 4. خانم زهرا زمانی
 5. خانم اعظم حشمتی

شبکه جوین:

 1. خانم سکینه شمس آبادی
 2. خانم زینب ملایجردی
 3. خانم کبری سردار آبادی

شبکه جغتای:

 1. خانم راضیه جغتایی
 2. خانم منصوره جغتایی

شبکه خوشاب:

 1. خانم رفعت علی آبادی

بازنشستگان سال 93

 1. خانم فاطمه رهنما
 2. خانم فاطمه کلاته سیفری

برنده مسابقه سلامت:

 1. خانم سوسن کرامتی

         رابط نمونه بانوان

 1. خانم فرشته بیدی

و تجلیل از خانواده شهید...خانم محبوبه امیری

 

 


 

مسابقه ایده ی برتر

به مناسبت  گرامیداشت  مقام زن  و ارتقاء جایگاه بانوان دانشگاه ،به 5 ایده برتر  در خصوص ( مشارکت بیشتر بانوان در طرحها و برنامه های مرتبط با امور بانوان دانشگاه ) جوایز نفیسی اهدا میگردد.

مهلت ارسال ایده ها:1394/2/1  (جهت کسب اطلاعات بیشتر با رابطین امور بانوان  در حوزه خدمت خود تماس حاصل نمایید)

 


خبر ورزشی

به اطلاع کلیه بانوان محترم دانشگاه میرساند بر اساس هماهنگی انجام شده هر  پنج شنبه صبح ساعت 8 الی 9جهت انجام ورزش صبحگاهی در پارک بانوان حضور بهم رسانند. 94/2/9(لباس راحتی،کلاه،،کفش ورزشی و آب همراه داشته باشید.)


 

اعلام اسامی برندگان مسابقه غیر حضوری بانو انقلاب وجابگاه زن

به اطلاع شرکت کنندگان مسابقه غیر حضوری کتب بانو انقلاب وجایگاه زن میرساند175 نفر در مسابقه شرکت نمودند که 5 نفر برتر مسابقه به ترتیب عبارتند از:

1- خانم ماندانا دولت آبادی 

2-آقای حسین تاج آبادی

3- خانم زهرا پورسعیدی

4-خانم ملیحه دلیلی

5- خانم اکرم عظیمی

به اطلاع این عزیزان میرساند جوایز آنان در همایش دهه کرامت تقدیم میگردد.


 


 

دورههای آموزشی مهارتهای فرزند پروری باهمکاری وتدریس خانم دکتر خسروراد جهت پرسنل دانشگاه برگزار میگردد. در این دوره که شامل آموزش 6 مهارت به صورت کارگاهی برگزار میگردد که شامل:

1- به کودکانمان کمک کنیم تا احساساتشان را درک کنند.

2- استفاده از همیاری

3-جایگزینهای تنبیه

4- تشویق

5- ستایش

6-  آزاد کردن کودکان از نقش بازی کردن

جلسات بصورت ماهیانه  از خرداد 94 در جریان میباشد.

 

 


 

                                             برگزاری مراسم دهه کرامت

امور بانوان با همکاری روابط عمومی دانشگاه به تاریخ 27 مرداد ماه1394 در تالار شهید آوینی دانشگاه با حضور هییت محترم رییسه وپرسنل دانشگاه جشن دهه کرامت رابرگزار نمودند.

در این همایش ابتدا مشاور محترم ریاست دانشگاه در امور بانوان ضمن عرض خیر مقدم به تمامی شرکت کنندگان به اهداف برگزاری جشن وهمایش علمی پرداختند. در ادامه نماینده محترم نهاد رهبری به ایراد صحبت در خصوص بزرگداشت میلاد حضرت معصومه (س)وامام رضا (ع)پرداختند.

سپس دو تن از اساتید دانشگاه خانم دکتر هاشمیان به بحث در خصوص چاقی به عنوان معضل بهداشتی در جامعه وخانم دکتر توکلی به علل اختلال خوردن از دیدگاه روانپزشکی پرداختند.

برنامه جشن میلاد با اجرا موسیقی زنده ادمه یافت .سپس مسابقه حضوری با  دو سوال طراحی گردید که سه نفر ازشرکت کنندگان که جواب صحیح دادند به قید قرعه انتخاب گردیدند.

اسامی برندگان مسابقه حضوری عبارتند از :خانم برابادی- اقای گلرخ -خانم الیاسی پور

در خاتمه به 5 برنده مسابقه کتابخوانی و3 برنده مسابقه حضوری کارت هدیه تقدیم گردید.

منو اصلی