دسترسی سریع
سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارودانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد؛

پاسخگویی به بیش از 436 تماس با مرکز اطلاع رسانی دارویی و سموم سبزوار

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به بیش از 436 تماس مردمی با مرکز اطلاع رسانی دارویی و سموم معاونت غذا و دارو توسط کارشناسان پاسخ داده شده است.

وبدا سبزوار/ دکتر ابوالقاسم ده نبی با بیان اینکه بیش از 40 درصد تماس ها مربوط به گروه سنی 2 تا 12 سال است، در گفتگو با وبدا اظهار کرد:بیشترین تماس های مردمی با این سامانه در مورد شناسایی داروها، عوارض جانبی دارو، تداخلات دارویی، نحوه مصرف داروها و مقدار مصرف دارو است.

وی افزود: پاسخ به سؤالات دارویی،‌ ارائه اطلاعات لازم مربوط به کنترل موارد مسمومیت به گروه پزشکی،‌ بیماران مسموم و همراهان آنها و کمک به کاهش مراجعه بی مورد به مراکز درمانی و اورژانس ها با ارائه نمودن اطلاعات ضروری به صورت تلفنی از جمله فعالیت هایی است که در این مرکز انجام می گیرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه با بیان اینکه اکنون شماره تماس گویای 190 در تمام کشور آماده پاسخگویی به سوالات دارویی هموطنان است،اضافه کرد:همچنین در این مدت به بیش از 38 مورد از شکایات دارویی مناطق تحت پوشش رسیدگی شده است.

دکتر ده نبی با اشاره به اینکه موارد کمبود دارویی معمولا مربوط به داروهای وارداتی است،بیان داشت: در مواردی که کمبود گزارش شده کشوری باشد گاهی تامین دارویی با تاخیر مواجه می شود اما در این موارد نیز پس از برطرف شدن مشکل، دارو تامین و به سرعت در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخاطرنشان کرد: شهروندان گرامی می‌توانند با مرکز اطلاع‌رسانی دارو و سموم سبزوار به شماره 190 تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خودرا دریافت نمایند./آزاد

 


١٠:٣٢ - سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٦٠٦    /    تعداد نمایش : ٤١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: