دسترسی سریع
يکشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

انجام بیش از 180 مورد بازدید از داروخانه ها و کارخانه ها / انجام 385 آزمایش بر روی مواد غذایی و بهداشتی

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: همزمان با اجرای طرح ستاد نوروزی ، تشدید نظارت و بازرسی از اماکن دارویی و تولیدات مواد غذایی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

به گزارش وبدا/ دکتر ده نبی در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: در طرح سلامت نوروزی ( 25 اسفند الی 17 فروردین) بیش از 150 مورد بازدید از داروخانه ها،کارخانه ها و کارگاه های مواد غذایی توسط بازرسان بهداشتی و نظارتی اجرا شد.

وی افزود: از این تعداد 116 مورد مربوط به بازدید از داروخانه ها،34مورد بازدید واحدهاي توليد مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي، بهداشتي و عطاری ها و 30 مورد بازدید از مراکز ترک اعتیاد و تحویل دارو انجام شده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه اضافه کرد: همچنین بیش از 188 نمونه مواد غذایی ، بهداشتی و آشامیدنی از سطح عرضه و واحدهای تولیدی به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی ارسال و 385 آزمایش میکروبی و شیمیایی نمونه برداری شده و مورد آزمایش قرار گرفت.

دکتر ده نبی با اشاره به تامین و توزیع داروهای اساسی و حیاتی مورد نیازبیماران و بیمارستان های تابعه در ایام نوروز،ادامه داد: در این مدت بیش از 70 مورد تامین و تخفیف دارویی به بیماران خاص و صعب العلاج انجام و به بیش از 63مورد تماس  تلفنی بیماران و همکاران گروه پزشکی به مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم پاسخ داده شد.

وی تصریح کرد: هماهنگی توزیع و تحویل اقلام دارویی مورد نیاز، چاپ توصیه های دارویی، غذایی و بهداشتی ویژه ایام نوروز در جراید محلی، وبسایت معاونت و توزیع 400 پفلت با موضوع توصیه های دارویی در سفرهای نوروزی و پاسخگویی مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم در روزهای تعطیلات نوروزی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ایام است.

 


١٤:١٣ - چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٠٣٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: