اخبار > برگزاری اولین همایش نه به دخانیات در شهرستان جوین


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جوین خبر داد

برگزاری اولین همایش نه به دخانیات در شهرستان جوین

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جوین /اولین همایش با موضوع" نه به دخانیات" با حضورمسئولین، کارشناسان ، بهورزان ،اصناف و سفیران سلامت درشهر نقاب برگزار شد.

دکتر قزلقارشی رئیس شبکه بهداشت ودرمان جوین با اشاره به اینکه توسعه پایدار هر جامعه ای ارتباط مستقیم با سلامت جسم و روان افراد آن جامعه دارد اظهار داشت : مسیرهای علمی برای حل مسائل اجتماعی همواره موثر ترین و ماندگارترین روش ها بوده اند و بویژه در حل مسائل و چالش های حوزه سلامت برگزاری همایش‌های علمی می تواند نقش موثری درایجاد فضایی پویا  برای به اشتراک گذاردن دستاوردها و راه حل ها فراهم کند و  برای ایجاد گفتمان‌های روز آمد و ضروری در  ارائه خدمات سلامت بسیار کارا خواهد بود.

وی افزود : بررسی آمارهای مصرف مواد دخانی در کشور بسیار نگران کننده است و ضروری می نماید که سیاستگزاران و برنامه ریزان و بخش های مختلف مسئول با جدیت برای کاهش مصرف دخانیات برنامه ریزی کنند .

دکتر قزلقارشی  با بیان اینکه در حال حاضر سن مصرف دخانیات پایین آمده و این زنگ خطری است برای سلامت جامعه بویژه آنکه مصرف مواد دخانی هم بر سلامت جسم و هم سلامت روان خانواده و اجتماع تاثیر مخرب جبران ناپذیری دارد.

وی تصریح کرد : شبکه بهداشت ودرمان جوین افتخار دارد که اعلام نماید تا کنون با توجه به درخواست های متعدد حتی یک مورد مجوز راه اندازی قهوه خانه یا محل عرضه قلیان درسطح شهرستان از سوی این اداره صادر نشده  وامید است این فرایند همچنان جاری باشد.

در ادامه همایش اساتید حوزه های پزشکی، روانشناسی و حوزه علمیه به بیان مباحث علمی پرداختند و در حاشیه این مراسم از اصناف فاقد عرضه سیگار تقدیر شد. 


١٢:٤٦ - يکشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٤٤٨    /    تعداد نمایش : ١٠٢٣


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/03/17 11:45
0
0
همایش چیه! یک کارگاه یا جلسه کاری بود که همه شرکت کنندگان هم از کارمند و از مسئولین بودند والا همایش ، اطلاع رسانی قبل از برگزاری هم داره که والا ما ندیدیم!
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
pnde