اخبار > کارگاه آموزشی درمانهای ساده علامتی (دارونامه) ویژه بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن خبر داد

کارگاه آموزشی درمانهای ساده علامتی (دارونامه) ویژه بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار شد.

با دعوت از مربیان آموزشگاه بهورزی سبزوار و حضور بهورزان در ستاد شبکه، کارگاه آموزشی درمانهای ساده علامتی (دارونامه) ویژه بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار شد.

 

 

مهندس شهرآبادی مسئول واحد بهورزی شبکه ضمن بیان اهداف کارگاه، دارو را مانند شمشیر دو لبه اي تشبیه کرد که در یک سمت آن عوامل مولد بیماري و در سمت دیگر سلامت انسان می باشد، پس لازم است در مصرف آن دقت شود.

شهرآبادی افزود: از آنجائیکه پایان بسیاري از فعالیتهاي ما در خانه بهداشت به تجویز دارو ختم می گردد، می بایست در انتخاب دارو، تجویز صحیح آن، اطمینان از سلامت دارو و... کاملا دقت نموده و با اطلاعات دقیق و تجربه کافی فعالیتهاي خود را با موفقیت به پایان ببریم. به این معنی که چنانچه تشخیص صحیح از بیماری یک فرد بعمل آورده باشیم ولی داروي مناسبی انتخاب نکرده و یا توصیه هاي لازم در مورد مصرف دارو به بیمار ارائه نکرده باشیم، موارد منع مصرف را به بیمار نگفته و یا دارو به دلیل عدم آگاهی در شرایط نامناسب نگهداری شود، درمان ما کیفیت لازم را نخواهد داشت.

خانم شهیدی مربی آموزشگاه بهورزی سبزوار در ابتدا نکاتی در مورد داروهای موجود در خانه های بهداشت ارائه نمود و از بهورزان خواست تجویز دارو در خانه های بهداشت برای درمان بیمار، بر اساس دارونامه موجود صورت پذیرد.

وی در ادامه به محلولهاي جلدی ضدعفونی كننده و پاک كننده اشاره نمود و دستورالعمل های مربوط را تشریح و به سؤالات بهورزان در این زمینه پاسخ گفت.

در ادامه خانم محمدی مربی آموزشگاه بهورزی سبزوار در خصوص دارو های پیشگیری از بارداری، داروهای مراقبتی جهت پيشگيری از كمبود ويتامينها و املاح و نیز داروهای عفونتهای حاد تنفسی، توضیحات لازم را ارائه نمود و در خصوص نحوه تجویز و تحویل این دسته از دارو ها در خانه های بهداشت با همکاران بهورز بحث و تبادل نظر گردید.

در پایان شهرآبادی در خصوص ثبت دارو و درمان انجام شده در سامانه سیب و تکمیل دفتر دارویی و فرم درخواست دارو نکات لازم را بیان نمود./ تاج مزینانی

 


٠٨:١٠ - شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٧٤٧    /    تعداد نمایش : ٨٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم