اخبار > کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان داورزن برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان داورزن برگزار شد

با حضور اعضاء کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن اجتماعات فرمانداری، کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان داورزن، برگزار شد.

مهندس عبداللهی سرپرست فرمانداری، پرداختن به مباحث سلامت وامنیت غذایی جامعه را بسیار مهم و ارزشمند دانست و افزود: سلامتی و امنیت نعمتیهایی هستند که انسان قدر و ارزش آن را وقتی میداند که آنرا از دست داده باشد.

وی از همه مسئولین و اعضای کارگروه خواست تا در جهت فراهم نمودن بستر و زمینه سلامت و امنیت غذایی خانواده ها بیش از پیش تلاش نمایند.

مهندس سلیمانی جانشین رئیس شبکه بهداشت و درمان، ضمن خیر مقدم، از حضور فرماندار، امام جمعه، رؤسای ادارات و کلیه اعضاء کارگروه که جهت تبریک روز پرستار در مرکز درمان بستر حضور یافتند، تقدیر و دستور کار جلسه را عنوان نمود.

در ادامه ابوالفضل داورزنی مسئول بیماریهای شبکه، نکاتی در خصوص ماده 48( ممنوعیت تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت ) ارائه واظهار داشت: براساس این ماده قانونی و ماده 48 الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، هرگونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب رسان براساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد از سوی رسانه ها ممنوع است.

دکتر داورزنی رئیس شبکه دامپزشکی با توجه به دستور کار جلسه، به اهمیت بیماری های مشترک بین انسان و دام اشاره و مطالبی در خصوص وضعیت کشتارگاه و لزوم توجه به ارتقاء وضعیت بهداشتی ساختمان کشتارگاه ارائه نمود.

وی با بیان نکات ضروری در خصوص بیماری تب برفکی، آنفلوآنزا و ... مقابله و پیشگیری از بیماری تب برفکی را نیازمند همکاری دامداران و دامپزشکی در تهیه واکسن و تزریق واکسن دانست و همکاری نیروی انتظامی در کنترل حمل و نقل و جابجایی دام های بدون مجوز و همکاری سایر دستگاه های متولی، دهیاری ها و شوراها در خصوص اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسب به مردم و پیش بینی و اتخاذ تدابیر لازم را خواستار شد.

مهندس شهرآبادی مسئول بهداشت محیط شبکه، ضمن تقدیر و تشکر از حضور به موقع اعضاء، ارتباط بیشتر اعضاء با دبیرخانه کارگروه را جهت ارائه پیشنهاد موضوع های مرتبط سلامت در حوزه کاری ادارات، که نیاز به طرح و بررسی در کارگروه می باشد را خواستار شد.

در پایان جلسه اعضای کارگروه در مورد مباحث مطرح شده به بحث و گفتگو پرداختند./ تاج مزینانی

 


١٢:٣١ - يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٧٠٩    /    تعداد نمایش : ٦٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم