اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی ویژه بهورزان در داورزن


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن خبر داد

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه بهورزان در داورزن

کارگاه آموزشی با عنوان بیماری سل و ایدز، ویژه بهورزان در مجتمع توان بخشی و نگهداری از سالمندان حضرت نرگس خاتون مزینان شهرستان داورزن برگزار گردید.

مهندس شهرآبادی مسئول واحد بهورزی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن ضمن عرض خوش آمد گویی، هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقاء دانش وافزایش اطلاعات بهورزان واحتیاطات استاندارد برای پرسنل بهداشتی و نحوه برخورد با موارد پرخطر معرفی نمود.

ابتدای جلسه خانم رضایی مسئول واحد نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه کلیاتی درخصوص نحوه مراقبت و ثبت دانش آموزان مدارس تحت پوشش در سامانه سیب و آمار مربوطه ارائه و به سوالات مطرح شده در این زمینه پاسخ گفت.

ابوالفضل داورزنی مسئول واحد مدیریت بیماری های شبکه، کلیاتی در خصوص بیماری ایدز ارائه و آمار تعداد مبتلایان در سطح کشور در سال های اخیر را از نظر روش انتقال مقایسه کرد.

در ادامه کرابی کارشناس اچ آی وی(HIV) معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در خصوص راههای انتقال ایدز، طریقه گرفتن آزمایش(رپید تست) و نحوه معرفی افراد متقاضی و دارای علامت به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری نکات لازم را بیان نمود و مشکلات بهورزان در این خصوص مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر فکورکارشناس سل معاونت بهداشتی به اهمیت نظام مراقبت بیماری سل اشاره و در خصوص کلیات بیماری سل، چگونگی گرفتن نمونه خلط از بیمار مشکوک و تاکید بر بیماریابی در خانه های بهداشت، نحوه درمان و نظارت بر مصرف داروی بیمار مطالب آموزشی را ارائه نمود.

در پایان بهورزان به همراه مسئولین از مجتمع توان بخشی و نگهداری از سالمندان حضرت نرگس خاتون مزینان بازدید و دقایقی در جشن یلدای کودکان مهد امیدان نبی (ص) مزینان شرکت کردند./ تاج مزینانی


 


١٤:٠٩ - چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤٣٥    /    تعداد نمایش : ٦٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم