اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی بیماری های زئونوز ویژه بهورزان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی بیماری های زئونوز در داورزن برگزار شد

برگزاری کارگاه آموزشی بیماری های زئونوز ویژه بهورزان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن

با دعوت از مهندس عباس پور کارشناس زئونوز و مهندس نوروزی خوشمردان کارشناس حشره شناسی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، کارگاه آموزشی بیماری های زئونوز ویژه بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار شد

مهندس شهرآبادی مسئول واحد بهورزی شبکه با اعلام این خبر گفت: این کارگاه بمنظور کسب هماهنگی های لازم در خصوص اجرای نظام مراقبت، گزارش دهی و مداخلات بموقع با مشارکت بهورزان و کارشناسان مراکز تحت پوشش انجام گرفت.

در این کارگاه ابوالفضل داورزنی مسئول واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن به معرفی بیماری های مشترک بین انسان و دام پرداخت و علائم و نشانه های هر بیماری را تشریح کرد.

مهندس عباس پور به معرفی بیماری های هاری و تب کریمه کنگو پرداخت و ضمن تشریح اقدامات لازم در مواجهه با این بیماری ها، به سؤالات بهورزان در این زمینه پاسخ گفت.

مهندس نوروزی خوشمردان ضمن معرفی انواع پشه، در خصوص بیماری های سالک، زیکا و تب مالت توضیحات لازم را ارائه نمود و به صورت عملی، پشه های خاکی گرفتار شده در تله های چسبان مخصوص صید پشه خاکی را جهت آشنایی بیشتر همکاران با ناقل بیماری سالک نمایش داد.

در پایان مهندس شهرآبادی به اقدامات بهداشت محیطی لازم در رابطه با بیماری های زئونوز اشاره کرد و برگزاری جلسات شورای بهداشت در سطح خانه های بهداشت و مراکز را در این راستا حائز اهمیت دانست./ تاج مزینانی

 


١٢:٥٧ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٨٩٤٠    /    تعداد نمایش : ٥٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم