اخبار > برگزاری نخستین مجمع ملی سلامت شهرستان داورزن


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن خبر داد

برگزاری نخستین مجمع ملی سلامت شهرستان داورزن

با همکاری فرمانداری شهرستان داورزن و با حضور مسئولین ادارات شهرستان، نخستین مجمع ملی سلامت شهرستان داورزن برگزار گردید

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به عنوان دبیر مجمع، با بیان اینکه در مطالعات متعدد حوزه سلامت نشان داده شده که سهم نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی، اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و... در تأمین سلامت بالغ بر ۷۵ درصد می باشد، بر ضرورت تشکیل مجمع ملی سلامت با همکاری بین بخشی و به صورت منظم تأکید کرد.

دکتر میری اظهار کرد: یکی از مهم ترین اهداف مجمع تسهیل دستیابی کشور به جایگاه اول شاخصهای سلامت و عدالت در سلامت در منطقه آسیای جنوب غربی است.

وی در ادامه اعضاء کمینه برنامه ریزی و کمیته اجرایی مجمع سلامت را معرفی و ضمن تشریح وظایف، از تمامی ادارات و نهاد ها خواست تا مستندات، پیشنهادات و مشکلات خود در حوزه سلامت را به دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی ارائه دهند..

در ادامه معاون فرماندار داورزن رفاه اجتماعی را در سایه وحدت ملی معرفی کرد و تلاش افراد جامعه و سازمان ها و ادارات را در جهت رسیدن به رفاه اجتماعی امری بسیار ضروری دانست.

مهندس عبدالهی افزود: با همکاری بین بخشی ادارات و سازمان های دولتی و تعامل سازنده با مردم، می توان شاهد ارتقاء شاخص های بهداشتی بود و مشکلات بهداشتی را به حداقل رساند.

وی با توجه به حضور مهمانان و مسافران نوروزی در شهرستان از رؤسای ادارات خواست تا با همکاری و همدلی، در جهت تأمین نیازهای جامعه در ایام مهم پیش رو پیگیری های لازم را صورت دهند.

در ادامه ابوالفضل داورزنی مسئول واحد بیماریها شبکه بهداشت و درمان، ضمن اشاره به مخاطرات چهارشنبه آخر سال گفت: بیشترین آمار آسیب‌دیدگان در این روز را افراد زیر 20 سال به ویژه دانش‌آموزان هستند وباید با آموزش و استفاده از رسانه‌ها، فرهنگ زیبایی برای چهارشنبه ‌سوری نهادینه شود تا مردم ایمن و شاداب از بهار استقبال نمایند.

مهندس محمد شهرآبادی مسئول واحد بهداشت محیط شبکه با توجه به ابلاغ دستور العمل مدیریت مهندسی بهداشت محیط در ایام نوروز مطالبی را در خصوص طرح بسیج سلامت نوروزی بیان کرد.

وی ضمن ارائه گزارش فعالیتهای واحد بهداشت محیط در طرح بسیج سلامت نوروزی سال جاری، با توجه به اهمیت شهرستان داورزن بعنوان ورودی استان خراسان رضوی آمادگی کارشناسان بهداشت محیط جهت انجام بازرسی از مراکز و اماکن حساس و سامانه های آبرسانی را اعلام و بر ضرورت و اهمیت بازدیدهای مشترک ادارات ذیربط تاکید کرد./ تاج مزینانی


 


٠٨:٥١ - دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٨٠٤٧    /    تعداد نمایش : ٩٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم