• قدردانی از پرستاران داورزن
  آئین تقدیر از پرستاران و کادر بهداشت و درمان مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری داورزن، با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد.

 • مه پاشی در مناطق آلوده به سالک داورزن
  مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان داورزن: همزمان با روزهای سخت مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا با همکاری دهیاری و شوراهای اسلامی منطقه، کانون‌های جدید و فعال بیماری سالک را شناسایی و ‌عملیات سمپاشی مبارزه با این بیماری را آغاز شد

 • ستاد کنترل و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان داورزن
  در این جلسه تصمیماتی در خصوص لزوم ثبت مشاغل در سامانه salamat.gov.ir و پیگیری توسط اداره صمت، افزایش بازدیدهای مشترک از اصناف و برخورد قانونی با متصدیانی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمیکنند، ممنوعیت برگزاری مراسم اعم از عروسی و عزا و اجتماعات عمومی خصوصا در فضای های سربسته، لزوم اجرای پروتکلهای بهداشتی (استفاده از لوازم حفاظت فردی و رعایت فاصله گذاری فیزیکی) در ادارات و جلسات، فعالیت محسوس ستادهای محلی مقابله با بیماری کرونا در تمامی روستاها و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تولید محتوای مرتبط با کرونا و همچنین آموزش و فرهنگ سازی اتخاذ و نظرات و پیشنهادات سایر مسئولین ادارات در خصوص راههای مقابله با ویروس کرونا مورد

 • بازدید مدیر منابع انسانی دانشگاه از‌شبکه بهداشت و درمان داورزن
  مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از شبکه بهداشت و درمان داورزن بازدید‌ کرد

 • آغاز مرحله اول جونده کشی در شهرستان داورزن
  با همکاری واحد مدیریت بیماریها و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن و در راستای کنترل بیماری سالک در منطقه جنوبی شهرستان داورزن، اولین مرحله عملیات جونده کشی در مناطق آلوده به سالک در شهرستان(روستای چشام، باقرآباد،چوبین و خسروآباد) انجام شد.

اخبار > آغاز فاز دوم واکسیناسیون سراسری علیه کووید 19 در غرب خراسان


  چاپ        ارسال به دوست

چهار هزار و ۸۰۰ نفر در شهرهای غرب خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کردند
همزمان با کشور صورت پذیرفت؛

آغاز فاز دوم واکسیناسیون سراسری علیه کووید 19 در غرب خراسان

وبدا سبزوار/ فازدوم واکسیناسیون علیه کرونا صبح 9اردیبهشت سال جاری ماه با حضور فرمانداران،ائمه جمعه و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی همزمان با سراسر کشور در شهرستان های سبزوار،جوین،جغتای،خوشاب ،داورزن و ششتمد با تزریق به گروه سنی بالای 80 سال شروع شد.

چهار هزار و ۸۰۰ نفر در شهرهای غرب خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کردند

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر مراسم آغاز فاز دوم واکسیناسیون علیه کووید 19  گفت: متوسط بستری در کشور  4در صدهزار  نفر ،در استان خراسان رضوی 3در صدهزار نفر می باشد اما امروز پنجشنبه در سبزوار  12 در صد هزار میزان بستری است.

دکتر علیرضا مسلم با بیان اینکه حدود 15 روز است که تعداد بیماران بستری در سبزوار بالای 308 نفر است،اظهار کرد: در حال حاضر از لحاظ  امکانات پزشکی ،اکسیژن رسانی و تعداد تخت مورد نیاز  مشکلی در سبزوار نداریم.

وی تاکید کرد: تنها راه برون رفت از این شرایط، رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی توسط مردم است.

رییس دانشگاه افزود: تاکنون هفت هزار و ۸۰۰ دز واکسن کرونا تحویل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شده است.

دکتر مسلم ادامه داد: از این مقدار واکسن کرونا تاکنون چهار هزار و ۸۰۰ نفر شامل کادر بهداشت و درمان، سالمندان مراکز شبانه روزی بهزیستی و گروه‌هایی از پاکبانان، بیماران خاص ،جانبازان  و سایر گروه های  هدف فاز نخست واکسینه شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در برابر ویروس کرونا گفت: تعداد این سالمندان در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ۱۳ هزار نفر هستند که ایمن سازی این گروه پرخطر در برابر گرونا انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون کرونا برای سایر افراد جامعه و دیگر گروه‌های پرخطر نیز بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

سبزوار به لحاظ شیوع کرونا در  وضعیت قرمزو بحرانی  قرار دارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در این  مراسم گفت: سبزوار به لحاظ شیوع کرونا در  وضعیت قرمزو بحرانی  قرار دارد.

مهندس علوی مقدم با تاکید براینکه انتظار می رود شهروندان پروتکل های اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را رعایت نمایند،اظهار کرد:دورهمی ها از عوامل گسترش  شیوع ویروس کرونا است خانواده ها از حضور در  دورهمی و اجتماعات  دوری کنند.

وی افزود: همراهی  بازار و اصناف، دستگاههای نظارتی، تلاش کادر درمان و همراهی مردم  در  کاهش آمار ویروس کرونا و عبور از پیک چهارم موثر است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار خاطرنشان کرد: به لحاظ امکانات، تجهیزات و اقلام دارویی کمبودی وجود ندارد و  با همت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، کادر بهداشت ودرمان پیش بینی های لازم انجام شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد./آزاد

 


 ٠٩:٢٨ - شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٠٢٠    /    تعداد نمایش : ١٤٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم
عنوان