• قدردانی از پرستاران داورزن
  آئین تقدیر از پرستاران و کادر بهداشت و درمان مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری داورزن، با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد.

 • مه پاشی در مناطق آلوده به سالک داورزن
  مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان داورزن: همزمان با روزهای سخت مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا با همکاری دهیاری و شوراهای اسلامی منطقه، کانون‌های جدید و فعال بیماری سالک را شناسایی و ‌عملیات سمپاشی مبارزه با این بیماری را آغاز شد

 • ستاد کنترل و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان داورزن
  در این جلسه تصمیماتی در خصوص لزوم ثبت مشاغل در سامانه salamat.gov.ir و پیگیری توسط اداره صمت، افزایش بازدیدهای مشترک از اصناف و برخورد قانونی با متصدیانی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمیکنند، ممنوعیت برگزاری مراسم اعم از عروسی و عزا و اجتماعات عمومی خصوصا در فضای های سربسته، لزوم اجرای پروتکلهای بهداشتی (استفاده از لوازم حفاظت فردی و رعایت فاصله گذاری فیزیکی) در ادارات و جلسات، فعالیت محسوس ستادهای محلی مقابله با بیماری کرونا در تمامی روستاها و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تولید محتوای مرتبط با کرونا و همچنین آموزش و فرهنگ سازی اتخاذ و نظرات و پیشنهادات سایر مسئولین ادارات در خصوص راههای مقابله با ویروس کرونا مورد

 • بازدید مدیر منابع انسانی دانشگاه از‌شبکه بهداشت و درمان داورزن
  مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از شبکه بهداشت و درمان داورزن بازدید‌ کرد

 • آغاز مرحله اول جونده کشی در شهرستان داورزن
  با همکاری واحد مدیریت بیماریها و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن و در راستای کنترل بیماری سالک در منطقه جنوبی شهرستان داورزن، اولین مرحله عملیات جونده کشی در مناطق آلوده به سالک در شهرستان(روستای چشام، باقرآباد،چوبین و خسروآباد) انجام شد.

اخبار > قرار گیری سبزوار در وضعیت نارنجی / ابتلای 8هزار و202نفر به کرونا در غرب خراسان


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر مسلم:قرار گیری سبزوار در وضعیت نارنجی
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

قرار گیری سبزوار در وضعیت نارنجی / ابتلای 8هزار و202نفر به کرونا در غرب خراسان

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: متاسفانه علی رغم هشدارها در رعایت پروتکل های بهداشتی، شهرستان از نظر شیوع کرونا به وضعیت نارنجی وارد شده است.

به گزارش وبدا / دکتر علیرضا مسلم در گفتگو با وبدا اظهار کرد: بر اساس داده‌های نرم افزار ماسک در 14 فروردین ماه سال جاری،شهرستان های سبزواروششتمد در وضعیت نارنجی و شهرستان های جوین،جغتای،خوشاب و داورزن در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته اند.

وی افزود: عدم توجه به هشدارها در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی ،سفرهای نوروزی علت اصلی تغییر وضعیت سبزوار به وضعیت نارنجی شده است که با با ادامه روند افزایشی تعداد بیماران کرونایی احتمال تغییر رنگ دیگر شهرستان ها نیز وجود دارد.

رییس دانشگاه اضافه کرد: براساس آخرین آمار تاکنون تعداد 8هزارو 202 نفر در شهرستان های غرب خراسان به کرونا مبتلا و متاسفانه 567 نفر جان خود را ازدست داده اند.

دکتر مسلم ادامه داد: هم اکنون 90 بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا درمرکزآموزش درمانی واسعی سبزوار بستری هستند که از این تعداد 16 بیمار با حال وخیم در بخش های مراقبت های ویژه  تحت نظر قرار گرفته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه با اشاره اعلام محدودیت ها در شهرهای نارنجی گفت: براساس شرایط جدید، تعداد کارکنان دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروی و مرتبط با خدمات اساسی در محل کار، حداکثر تا یک سوم کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه  حداکثر نیمی از کارکنان سایر دستگاه ها می توانند در محل کار حضور داشته و نیمی دیگر باید اقدام به دورکاری نمایند،بیان داشت: ماموریت های اداری غیرضرور لغو و جلسات با رعایت الزامات بهداشتی در فضای سربسته حداکثر با تعداد ۲۰ نفر قابل انجام است.

دکتر مسلم با اشاره به فعالیت مشاغل در شهرهای نارنجی اظهار کرد: مشاغل گروهای سه و چهار به طور کامل و به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود که این شرایط بانظر و تشخیص وزارت بهداشت قابل تسهیل و یا تشدید است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: همچنین تمامی فعالیت های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها و موسسات و آموزشگاه ها و حوزه های علمیه و نیز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیز به طور کامل تعطیل خواهد بود./آزاد١١:٠٨ - شنبه ١٤ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٨٨٦    /    تعداد نمایش : ١٩٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم
عنوان