• قدردانی از پرستاران داورزن
  آئین تقدیر از پرستاران و کادر بهداشت و درمان مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی با امکانات بستری داورزن، با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد.

 • مه پاشی در مناطق آلوده به سالک داورزن
  مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان داورزن: همزمان با روزهای سخت مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا با همکاری دهیاری و شوراهای اسلامی منطقه، کانون‌های جدید و فعال بیماری سالک را شناسایی و ‌عملیات سمپاشی مبارزه با این بیماری را آغاز شد

 • ستاد کنترل و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان داورزن
  در این جلسه تصمیماتی در خصوص لزوم ثبت مشاغل در سامانه salamat.gov.ir و پیگیری توسط اداره صمت، افزایش بازدیدهای مشترک از اصناف و برخورد قانونی با متصدیانی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمیکنند، ممنوعیت برگزاری مراسم اعم از عروسی و عزا و اجتماعات عمومی خصوصا در فضای های سربسته، لزوم اجرای پروتکلهای بهداشتی (استفاده از لوازم حفاظت فردی و رعایت فاصله گذاری فیزیکی) در ادارات و جلسات، فعالیت محسوس ستادهای محلی مقابله با بیماری کرونا در تمامی روستاها و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تولید محتوای مرتبط با کرونا و همچنین آموزش و فرهنگ سازی اتخاذ و نظرات و پیشنهادات سایر مسئولین ادارات در خصوص راههای مقابله با ویروس کرونا مورد

 • بازدید مدیر منابع انسانی دانشگاه از‌شبکه بهداشت و درمان داورزن
  مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از شبکه بهداشت و درمان داورزن بازدید‌ کرد

 • آغاز مرحله اول جونده کشی در شهرستان داورزن
  با همکاری واحد مدیریت بیماریها و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن و در راستای کنترل بیماری سالک در منطقه جنوبی شهرستان داورزن، اولین مرحله عملیات جونده کشی در مناطق آلوده به سالک در شهرستان(روستای چشام، باقرآباد،چوبین و خسروآباد) انجام شد.

اخبار > مه پاشی در مناطق آلوده به سالک داورزن


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن خبر داد

مه پاشی در مناطق آلوده به سالک داورزن

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان داورزن: همزمان با روزهای سخت مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا با همکاری دهیاری و شوراهای اسلامی منطقه، کانون‌های جدید و فعال بیماری سالک را شناسایی و ‌عملیات سمپاشی مبارزه با این بیماری را آغاز شد.

مهندس شهرابادی در رابطه با این طرح گفت: برای مبارزه با بیماری سالک در منطقه جنوبی شهرستان، لانه کوبی و گذاشتن طعمه انجام شده است.

وی افزود: برای اطمینان و ریشه کنی این بیماری، لازم است عامل انتقال بیماری را از بین برد و به همین منظور در این مرحله از روش مه پاشی استفاده شد.

وی در ادامه با اشاره به حساسیت این مرحله تصریح کرد: با توجه به این که عامل انتقال بیماری، پشه خاکی آلوده بوده و فعالیت این موجود در نزدیکی غروب آفتاب و شب بیشتر است، مه پاشی نیز در عصر انجام شد.

مهندس شهرآبادی با اشاره به مکان هایی که باید مه پاشی انجام شود، اظهار کرد: معمولاً پشه خاکی در نزدیکی جایگاه دام ها، مخروبه ها، نخاله های ساختمانی، اطراف برکه ها و چشمه ها زندگی می کند.

لازم به ذکر است؛ سالک نوعی بیماری پوستی است که بر اثر نیش پشه بوجود می‌آید و بر روی نقاطی که عمدتا پوشانده نمی‌شود مانند صورت ایجاد می‌شود./ تاج مزینانی


 


١٠:٥٨ - پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١١٩٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم
عنوان