سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب

برگزاری كارگاه آموزشی ژنتيك اجتماعي با محوريت بيماريهاي متابوليك ارثي در شبکه بهداشت ودرمان خوشاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب: كارگاه آموزشی ژنتيك اجتماعي با محوريت بيماريهاي متابوليك ارثي تالاسمی،هیپو تیروئیدی ویژه بهورزان در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت خوشاب برگزار شد.

در ابتدا حسین سلطانی مسئول گسترش شبکه بهداشت ضمن تبریک پیشاپیش سال نو به اهمیت ثبت کلیه خدمات در سامانه سیب در جهت بهبود وضعیت شاخص ها اشاره کرد و در ادامه  به اصلاح تاریخ اعتبار بیمه های سلامت روستای تا پایان سال جاری تاکید کرد.

دکتر  مهدی دلقندی مسئول مرکز خدمات جامع سلامت با امکانات بستری سلطان آّباد  بیان کرد بیماری های متابولیک ارثی عمدتا ناشی از نقص ژنتیکی در تولید یا عملکرد یکی از پروتئین ها در بدن است که  اکثر این بیماری ها در سنین پایین تظاهر می یابند و تقریبا در غالب این بیماری ها سیستم عصبی مرکزی به صورت اولیه و یا ثانوی درگیر می شود وی افزود: توسعه غربالگری نوزادان برای بیماری های درمان پذیر به همراه تشخیص و مدیریت استاندارد آنها، در چارچوب برنامه ژنتیک اجتماعی و به طور ادغام شده در نظام سلامت، از اهداف مهم مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی کشور می باشد.

در پایان مرتضی پیروانی نمونه گیر آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت با امکانات یستری سلطان آباد  نحوه صحیح گرفتن نمونه آزمایش کف پا، جهت غربالگری نوزادان را  بصورت عملی آموزش داداند./سلطانی200


 


١٤:٤٠ - يکشنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٩٩٥٣    /    تعداد نمایش : ٤٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه