سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته ی سلامت مردان

گزارش اقدامات شبکه بهداشت بهداشت و درمان خوشاب درهفته ی ملی سلامت مردان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب: با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردان هفته ی اول اسفند ماه هر سال بعنوان روز سلامت مردان نامگذاری و مقرر شده است  هر ساله در این روز با هدف حساس سازی جامعه آموزش و فرهنگ سازی درحد امکان مداخلات تشخیص و درمانی صورت گیرد .

دکتر مرضیه احمدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان خوشاب گفت سلامت مردان موضوعی است که موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه کشور را در پی خواهد داشت.

وی افزود مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور های خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیادو استرس شغلی در آنها بیشتر است از سوی دیگر مردان کمتر به پزشک مراجعه نموده و مراجعه به مراکز درمانی را به دلایل مختلف از جمله موانع فرهنگی تا بروز مراحل پیشرفته و خطرناک بیماری به تأخیر می اندازند.

اهم  اقدامات انجام شده شبکه بهداشت و درمان خوشاب در این راستای می توان : غربالگری کارکنان مرد ادارات شهرستان و شبکه بهداشت از نظر قند وچربی و تست فیت، برگزاری مسابقات ورزشی جهت کارکنان مرد واهدای جوایز، برگزاری جلسات آموزشی تغذیه و بیماری های شایع جهت کارکنان ،اصناف،دانش آموزان وعموم مردم  اشاره کرد./سلطانی 200


 


٠٩:٠٠ - شنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٩٩٣٩    /    تعداد نمایش : ٤٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه