يکشنبه ٣٠ تير ١٣٩٨
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب

برگزاری پنجمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی در شهرستان خوشاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب : پنجمین  جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب با حضور سلطانیان معاون فرماندار و اعضای کارگروه سلامت به منظور برنامه ریزی در خصوص مسائل و معضلات بهداشتی منطقه درمحل  فرمانداری برگزار گردید.

مهندس سلطانیان معاون  فرماندار شهرستان خوشاب ضمن تقدیر وتشکر از سرپرست شبکه بهداشت در برگزاری منظم جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان  وخیرمقدم به حاضرین ، دستور کارگروه سلامت از جمله سرطانهای شایع وراههای پیشگیری ، مبارزه همگانی با سن غلات ، وضعیت بیماری آنفلوآنزا و کمیته شهرستانی زئونوز ، وضعیت فاضلابهای شهری و روستایی رابیان نمود.

در ادامه دکتر احمدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان در خصوص سرطانهای شایع و علت های این بیماری از جمله ژنتیک، افزایش سن، الگوی نادرست زندگی، تغذیه نامناسب و آلودگی های محیطی و شغلی که می توانند فرد را درمعرض خطر ابتلا به آن قرار دهند وراههای پیشگیری از آن مطالبی را بیان نمودو گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت شهرستان را ارائه داد.

گفتنی است رهنمافر شهردار سلطان آباد در مورد وضعیت فاضلابهای شهری ومشکلات موجود از جمله جاری شدن فاضلاب های شهری بداخل استخر مرکزی شهر سلطان آباد مطالبی را بیان وخواستار تشکیل کمیته بررسی وضعیت استخرآب کشاورزی داخل شهر  وفاضلابهای شهری با حضور ادارات مرتبط با موضوع شدند.

شایان ذکر است رباط سرپوشی کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه ،اقدامات صورت گرفته در مورد فاضلاب معابر شهری وروستایی از  جمله ارسال اخطاریه به دادگستری را بیان نمود.

در پایان از مهم ترین مصوبات جلسه می توان به برگزاری جلسات آموزشی در خصوص تغذیه و راههای پیشگیری از سرطان، تشکیل کمیته زئونوز شهرستان، پی گیری مشکلات فاضلابهای شهری با حضور دادستان اشاره کرد./سلطانی 200


 


١٠:٤٢ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٦٧٥    /    تعداد نمایش : ٥٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه