پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب خبر داد

عملکرد شبکه بهداشت ودرمان خوشاب در هفته ملی سالمند

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب/ نظر به افزایش روز افزون جمعیت سالمندان و اهمیت موضوع سلامت این قشردر کشور، هرساله هفتم مهر ماه با محوریت تکریم، توانمندسازی و جلب مشارکت سالمندان به عنوان هفته جهانی سلامت سالمندان نام گذاری شده است. به همین علت واحد سلامت سالمندان و میانسالان گروه جمعیت، خانواده شبکه بهداشت درمان خوشاب جهت افزایش دسترسی این قشر به خدمات بهداشتی و اطلاعات سلامتی، اقدام به برگزاری جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته ملی سالمند، با حضور رئیس شبکه بهداشت کارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده،کارشناس برنامه سالمند و کارشناسان ستادی نمود.
دکتر مرضیه احمدی رئیس شبکه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم هدف از تشکیل جلسه را هماهنگی فعالیتهای هفته و شعار سال 97 با عنوان "تحکیم حقوق سالمندان" بیان نمود سپس در خصوص اهمیت رعایت شیوه زندگی سالم در تمام دوران زندگی برای رسیدن به سالمندی سالم صحبت کرد و گفت: سالمندی از سن 60 سال به بالا تعریف می شود، ولی سن سلامتی نسبت به سن تقویمی بیشتر حائز اهمیت است.
وی افزود: هدف از خدمت به سالمندان کمک به حفظ استقلال و توانمندی سالمندان است ولی با آموزش از زمان کودکی و نوجوانی درخصوص شیوه زنگی صحیح می توانیم در آینده شاهد حضور سالمندان توانمندتری در جامعه باشیم.
رفعت شایگان فر مسئول سلامت جمعیت خانواده شبکه گفت: از اولویت های کنونی سالمندان، حفظ سلامت روان و کاهش استرس و اضطراب سالمندان است که با فرهنگ سازی، آموزش در اماکن تجمعی، اطلاع رسانی از تمامی کانال های موجود می توان به این اهداف رسید.
وی خاطر نشان کرد: بی شک تداوم برنامه های گرامیداشت هفته سالمند در طول سال نیز ما را در رسیدن به سلامت این قشر بزرگوار و به تبع آن سلامت جامعه، ارتقای شاخص های بهداشتی و افزایش امید به زندگی کمک می کند.
در ادامه هر یک از اعضای شرکت کننده در خصوص نحوه ارتباط برنامه های خود با سلامت سالمندان و میانسالان شرح مختصری ارائه و برای همکاری های بیشتر اعلام آمادگی کردند.
شایان ذکر است از اهم عملکرد شبکه بهداشت ودرمانئ خوشاب در این هفته ملی می توان به برگزاری جلسات آموزشی با محوریت" تغذیه سالم"،"استرس واختلالات خواب"،"فشارخون ودیابت" و"افسردگی"(تعداد 35جلسه و542 نفر شرکت کننده)/برپایی ایستگاه سلامت وغربالگری فشارخون ودیابت به تعداد 83نفر/برگزاری مسابقه عکاسی با محوریت سالمندی دربین دانش آموزان شهرستان وتقدیر از برندگان به تعداد 3نفر/دیدار ازسالمندان ایثارگر به همراه ریاست اداره بنیاد شهید واهدای هدایا/ارزیابی سالمندان مطابق با بسته خدمتی سالمندان توسط پزشکان وبهورزان به تعداد 144نفر/استفاده ازتریبون امام جمعه در خصوص اطلاع رسانی هفته سالمندان و فرهنگ سازی در راستای تکریم سالمندان / انجام معاینات دندانپزشکی جهت سالمندان به تعداد 35 نفر اشاره کرد/200سلطانی

 


٠٩:٠٣ - سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩١٠٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه